17 січня набрав чинності Закон щодо гуманізації відповідальності за господарські правопорушенн

17 січня, набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності». Цим Законом започатковано перший етап реформування кримінального судочинства України, наголосив Радник Президента - Керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента Андрій Портнов.

Із набранням Законом чинності, зокрема, запобіжний захід у вигляді взяття під варту не може бути застосований до раніше не судимої особи, підозрюваної чи обвинувачуваної у вчиненні злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до п'яти років, зазначив А.Портнов.

Крім того, підозрювані чи обвинувачені у вчиненні практично всіх злочинів у сфері господарської діяльності не можуть бути затримані - за винятком випадків невиконання обов'язків, пов'язаних із застосуванням до них іншого запобіжного заходу. Також з 17 січня цього року на всій території України до таких осіб не може бути застосоване взяття під варту - першим запобіжним заходом може бути тільки застава.

Згідно із Законом, 17 складів злочинів декриміналізуються - це тягне за собою закриття всіх кримінальних справ, які розслідуються правоохоронними органами або розглядаються судами, а також звільнення від усіх видів покарань осіб, засуджених за їх вчинення.

Засуджені за вчинення злочинів у сфері господарської діяльності особи, стосовно яких основне покарання у виді позбавлення волі було замінено на штраф, з моменту набрання чинності Законом будуть звільнені з місць позбавлення волі з подальшою сплатою відповідного штрафу. Крім того, запобіжний захід у вигляді взяття під варту за такими кримінальними справами підлягає перегляду, а у випадку його зміни на заставу – звільненню з місць попереднього ув'язнення відповідної особи після внесення застави.

Ініціатива Президента щодо прийняття цього Закону спрямована на захист підприємців від протиправного тиску правоохоронних органів та на пожвавлення інвестиційного клімату в Україні,.

Повернутись