Аналіз виробничого травматизму в районі

 В Іллінецькому відділенні  управління виконавчої дирекції   Фонду соціального страхування України у Вінницькій області протягом 2018 року   зареєстровано і взято на облік по Оратівському районі 2 нещасних випадка пов'язаних з виробництвом. В порівнянні з аналогічним періодом  2017 року  загальна  кількість травмованих на виробництві збільшилась на  2 випадки.
На підприємствах в  яких  допущено нещасні  випадки  пов’язані  з виробництвом в районі:  «Оратівкомунсервіс»,   Оратівська РДА (фінансовий відділ).
В наслідках   нещасних випадків постраждало 2 особи.  
За результатами розслідування складено 2 акта проведення розслідування  нещасного випадку за формою Н-5  та  2  акта про нещасний випадок, пов’язаних з виробництвом за формою Н-1. 
Аналіз  свідчить, що  події , які призвели  до нещасних випадків    це падіння   потерпілого під час пересування і з висоти.   
 Причинами настання цих нещасних  випадків є: - технічні   (2 випадки), організаційні   (2 випадків).
Згідно чинного законодавства, кожен працівник, який уклав з роботодавцем трудовий договір  або працює на умовах цивільно правового договору,  має право на соціальний захист у разі повної,  часткової та тимчасової втрати працездатності. Це право гарантується  загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, яке передбачає матеріальне забезпечення, страхові виплати та соціальні послуги за рахунок коштів Фонду соціального страхування України
Якщо потерпілий або підприємство не повідомляють своєчасно про настання нещасного випадку, потерпіла особа залишається без страхових виплат та соціальних послуг, які йому належать з боку держави в особі Фонду соціального страхування України. А посадова особа підприємства в такому випадку є порушником законодавства і на неї накладається адміністративне стягнення у розмірі від 8 до 15 неоподаткованих мінімумів.
        Підсумовуючи,  хотіла  би  звернутись до всіх роботодавців району не приховувати  факти  настання  нещасних  випадків, а повідомляти про кожний із них з метою проведення  об’єктивного  і  неупередженого розслідування.
 
Страховий експерт з охорони праці
Ілленецького відділення УВД ФССУ
у Вінницькій області
Кирилюк В.Д.
Тел. роб.: (04345) 2-13-73 
 
Повернутись