Доступність культурних послуг та якісного дозвілля сільського населення

 

         Питання підтримки села, розвитку його соціальної сфери є одним із важливих напрямків програми Президента «Україна для людей». Глава держави наголошує на пріоритетності завдань щодо відродження соціально-культурних об’єктів, бібліотек, будинків культури на селі, а відтак і доступності культурних послуг та якісного дозвілля для сільського населення.

           На теренах Оратівського району в 1993 році  заснований краєзнавчий музей який підпорядковується відділу культури і туризму Оратівської райдержадміністрації.

            Музей має  дві зали та  кімнату для зберігання фонду. В  одному із залів розміщена етнографічна збірка, яка за оцінкою спеціалістів Вінницького обласного краєзнавчого музею, є однією з найкращих в області. Ця колекція багата і постійно поповнюється завдяки  відвідувачам, громадським помічникам і всім небайдужим, тим, хто розуміє важливість збереження історії розвитку нашого народу та життя його в минулому. В цьому залі представлені речі, більшості яким понад 100 років. Це домоткані сорочки, рушники, скатерки, гончарні та дерев'яні предмети побуту, колекція тернових хусток та ін.

 В другому залі представлено етапи розвитку нашого краю: далеке минуле, Голодомор 1932-1933 років, Велика Вітчизняна війна, повоєнна відбудова, Афганістан, Чорнобильська трагедія, Оратівщина сучасна.

   В цьому залі також постійно влаштовуються різні виставки із фондових матеріалів, творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.  Музей популяризує творчість відомих майстрів та відшуковує нові творчі особистості нашого краю.

            Окрім збирацької та науково - дослідницької роботи музеєм проводиться культурно-освітня та масова робота. Організовуються зустрічі з відомими, шанованими та творчими людьми Оратівщини. Проводеться щорічно, на передодні Великодня, майстер – класи по написанню писанки з залученням кращих майстринь району. Також другий рік поспіль в грудні місяці в музеї проводяться майстер-класи по флористиці майстринями з с.Підвисоке.

           Разом з клубом „Надвечір”я”, який діє на базі музею, проводяться зустрічі з людьми похилого віку, які працювали у різних сферах: в сільському господарстві, в освіті, медицині та тощо. При музеї вже понад 10 років діє народний  фольклорно-етнографічний колектив «Берегиня», який створила  та очолює науковий співробітник музею Колосенко Є.П.

     Зібрано понад 1900 експонатів основного та понад 600 експонатів науково-допоміжного фонду. Всі ці речі та документи в основному були подаровані музею жителями району в ході щорічної акції „Подаруй музею експонат”.

     Завдяки цьому є можливість проводити цікаві та змістовні екскурсії,  тільки тут молодь може побачити унікальні речі доторкнутися до неосяжного та невідомого минулого. Хто забуває своє минуле, той не вартий майбутнього… І цей вислів  вже давно став аксіомою нашого життя!

 

Повернутись