Голова Держенергоефективності та Посол Фінляндії в Україні обговорили можливість розширення співпраці двох країн у «чистій» енергетиці, енергоефективності та енергетичній утилізації сміття

 

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із новопризначеним Послом Фінляндії в Україні Пяйві Лайнеобговорили результативність та можливість розширення співпраці України і Фінляндії у «чистій» енергетиці, енергоефективності та енергетичній утилізації сміття.

Зокрема, у рамках започаткованого у 2017 р. партнерства двох країнспільними зусиллями МЗС Фінляндії, Держенергоефективності та НЕФКО засновано Фінсько-український трастовий фонд(https://saee.gov.ua/uk/content/finland-ukraine-trust-fund).

Фонднадаєтехнічнудопомогуукраїнським органам влади та бізнесу у підготовці якісних техніко-економічних обґрунтуваньдля "зелених" проектів.Це, у свою чергу,сприятиме залученню інвестицій для реалізації проектів.

На сьогодні Фондом вже розглянуто понад 125 проектних заявок, з яких 21- підтримано. Реалізація таких проектів очікується впродовж 2019-2020 років.

Зважаючи на продуктивністьспівпраці України та Фінляндії, сторонирозглянулиможливості розширити партнерство, зокрема, у таких напрямах:

  • виробництворідкого біопалива;

  • енергетична утилізація сміття;

  • впровадження енергосервісу;

  • реалізація проектів із заміщення газу;

  • скорочення викидів СО2завдяки стимулюванню промислових підприємств до енергоефективності;

  • створення в Україні нових фінансових механізмів реалізації «зелених» проектів;

  • залучення фінських фондів та компаній до участі устворенні Фонду зелених інвестицій.

Крім цього, Сергій Савчук запросив Посла разом із фінськими компаніями та експертами долучитися до роботи ювілейного 10-го Міжнародного інвестиційного форуму з відновлюваної енергетики, що організовує Держенергоефективності 28 листопадац.р.у Києві у КВЦ «Парковий»(https://saee.gov.ua/uk/events/previews/3175).

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Повернутись