Голова облдержадміністрації Іван Мовчан повідомив радіослухачам про ситуацію в аграрній галузі

Голова облдержадміністрації Іван Мовчан відповів на запитання журналіста і радіослухачів у прямому ефірі радіокомпанії «Місто над Бугом» і радіо «Вінниця 107,4 FM». 
Значну увагу під час розмови керівник області приділив сільськогосподарській темі, зокрема – початку жнив. 
«В області розпочався збір зернових ранньої групи. Більшість районів уже включилися у жнивну кампанію, є перші результати. Середня урожайність – 32 центнерів з гектара. Торік ми мали 29 центнерів на круг», – повідомив Іван Мовчан. 
Повідомляючи про зміни у структурі посівів, голова ОДА звернув увагу на те, що збільшуються площі під посівами кукурудзи: у 2011 році було 263 тисяч гектарів, у 2012-му – 306 тисяч, а цього року – 343 тисяч гектарів. 
Цікавила журналіста і ситуація в цукровій галузі. 
«Вінниччина залишилася єдиною областю, яка демонструє стабільність у цьому напрямі, – запевнив Іван Мовчан. – Лише в нашій області цього року відновлять роботу всі ті цукрові заводи, які працювали торік (9 цукрових заводів). Це сотні робочих місць. Та квота, яка доведена нам Міністерством агропромполітики (в межах 393 тисячі тонн цукру) буде виконана. Дуже складні умови пережила цукрова галузь 10-15 років тому. Тоді знищувалися цукрові заводи. Зараз ми всіляко стараємося зберегти ті підприємства, які працюють. Маємо надію, що ситуація таки виправиться і ми зможемо відродити галузь».

 

Повернутись