Громадськість Вінниччини підтримує євроінтеграційні процеси

За участю заступника голови обласної державної адміністрації Любові Спірідонової 28 листопада відбулося спільне засідання громадської ради при облдержадміністрації та громадської ради при обласній Раді, під час якого обговорювалося питання євроінтеграційних процесів в Україні.
Голова громадських рад Пилип Прудиус відкриваючи зустріч зазначив, що громадськість Вінниччини не залишається осторонь тих подій та процесів, які проходять в нашій державі. Членами громадських рад є представники різних громадських організацій Вінниччини, кожен з них представляє певну частину громадськості, яка має власну думку.
Обговорюючи питання євроінтергаційних процесів в державі представники громадських організацій висловили багато різноманітних думок, але в одному вони були єдині. Так, Україна має бути в Євросоюзі, але для того щоб підписати Угоду про асоціацію із Європейським Союзом необхідно відпрацювати та прорахувати усі аспекти.
Свою точку зору на засіданні висловив керівник представництва міжнародного благодійного Фонду Н. Потопаєвої у Вінницькій області Дмитро Костирко зазначивши, що Україна вже є європейською державою, але для того щоб підписати Угоду про асоціацію із європейським союзом необхідно відпрацювати та прорахувати усі «за» та «проти». «Звичайно, позитивні моменти та перспективи від вступу нашої країни в ЄС є, але необхідно пам’ятати, що є і певний ризик. – наголосив Дмитро Костирко, - І в першу чергу це – ризик незахищеності соціальних верств населення». Також, як відзначив Дмитро Костирко, необхідно брати до уваги і той факт, що кожна реформа має свої ризики та тиски, тому саме від якісної підготовки держави до впровадження таких реформ, буде залежати на скільки безболісний для населення буде вступ України до Європейського Союзу.
Голова Вінницької обласної молодіжної громадської організації «Молодіжна ліга розвитку підприємництва» Сергій Ямковенко, проаналізувавши підписання «Угоди про поглиблене партнерство та асоціацію між Україною та ЄС» зазначив, що слово «партнерство» означає «бути частиною чогось». «Ознайомившись із Угодою ми бачимо, що мова йде про спільні з ЄС економічні процеси, а це означає, що на сьогодні питанням номер один для України є – необхідність чіткого відпрацювання та прорахунку всіх важливих моментів, адже ми очікуємо від підписання лише користь для економіки держави» - наголосив Сергій Ямковенко. Також він відзначив, що підписання Угоди не означає остаточний вступ до Європейського Союзу, це перший крок до зближення із Європейськими країнами.
Голова громадської організації «Бюро підтримки підприємництва» Андрій Кавунець вніс пропозицію щодо прийняття звернення, в якому буде підтвердження визначеного спрямування до євроінтеграційного поступу. Він також висловив думку про залучення українського Уряду, Верховної Ради України та Європарламенту до проведення переговорів, результатом яких має стати домовленість, що узгодять недопрацьовані моменти, в тому числі економічні. Це дасть можливість в максимально стислі терміни підійти до безпосереднього підписання Угоди про асоціацію.
Вислухавши всі пропозиції та зауваження від членів громадських рад Любов Спірідонова зазначила, що така зустріч є підтвердженням дієвості та значного потенціалу громадянського суспільства. «Ідеології громадських організацій різні, і різними є шляхи досягнення мети. Але сьогоднішня зустріч показала, що ми спільні у прагненні щодо курсу нашої держави, Президента України і курсу нашого суспільства» - відзначила Любов Спірідонова, - «Вірно зауважено, що ситуація зі вступом в ЄС недооцінена, адже взято до уваги лише ідеологічну сторону, і робота проводилась лише у цьому напрямку, поряд з цим було упущено економічну складову. І саме сьогодні ще не пізно все доопрацювати, узгодити і прийняти виважене рішення. Лише користь буде для нашої держави, якщо при вступі буде об’єднано ідеологічні та економічні моменти цього процесу. Любов Спірідонова наголосила, що ми будемо країною Євросоюзу, і ніщо не зможе нас повернути в інший напрямок а те, що Україна гордо заявила про себе, шукає істину, домовляється про співпрацю, це лише на користь нашій державі. Підсумовуючи і аналізуючи зібрання заступник голови облдержадміністрації наголосила на конструктивності та результативності зібрання, яке є твердженням того, що в Україні формується громадянське суспільство. І відзначила, що це є гарним кроком у співпраці громадськості і влади, кроком до європейських цінностей.
По завершенню зустрічі представники громадських організацій вирішили створити редакційну групу, яка узагальнить усі пропозиції та підготує проект звернення із внесенням усіх побажань та пропозицій, щоб надалі направити його керівним органам області та держави.

Повернутись