Група зустрічей прийомних батьків та батьків-вихователів

 

       23 вересня 2013 року Оратівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  було організовано захід для прийомних батьків з прийомних сімей та батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу району. «Група зустрічей прийомних батьків та батьків-вихователів» - таку назву мало зібрання, роботу якого координували Ільчук Микола Анатолійович,  провідний спеціаліст відділу методичного забезпечення соціальної роботи обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Євсєєва Людмила Іванівна, практикуючий сімейний психотерапевт. А також в роботі групи взяли участь Токарчук Світлана Павлівна, фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Дідик Валентина Вікторівна, спеціаліст І категорії сектору опіки та піклування служби у справах дітей райдержадміністрації. За круглим столом, де зібралося 11 учасників, відбулося обговорення тих питань, які найбільше хвилюють і батьків, що виховують прийомних дітей та дітей-вихованців, і працівників тих служб, яким доля їх вихованців теж небайдужа: рання сексуалізація дітей,  інтегрований підхід до вирішення проблем.

    Проведення груп зустрічей прийомних батьків та батьків-вихователів - нова форма роботи, яка тільки починає впроваджуватися на теренах Вінниччини обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою професійної підтримки прийомних батьків, в сім’ях яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. В рамках проведення таких зустрічей прийомні батьки зможуть обговорити актуальні питання, пов’язані із вихованням дітей, формуванням навичок спілкування, вирішенням конфліктів, побудовою партнерських стосунків тощо. 
Групи зустрічей прийомних батьків, батьків-вихователів передбачають взаємообмін (досвідом, знаннями, уміннями, переживаннями та ставленням) на основі рівності, самодостатності кожного учасника, впевненості у власному виборі та готовності долати перешкоди, що виникають на обраному шляху.

 

Повернутись