Іван Мовчан: «Політична ситуація не повинна серйозно вплинути на регламент нашої подальшої роботи»

 Голова обласної державної адміністрації Іван Мовчан 28 січня провів робочу зустріч з директором департаменту регіонального економічного розвитку ОДА Андрієм Гижком, аби обговорити процес підготовки доручень керівникам районів та міст області у рамках відпрацювання пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку регіону.
 Як повідомив очільник відомства, матеріали по тих 9 районах, які ще не звітували публічно, повністю відпрацьовані. «Ми маємо як текстовий, так і ілюстративний матеріал у підтвердження роботи, що тривала протягом минулого року. І хоча широкого формату звітності у рамках будинку культури не було, проте самі звіти вже оприлюднені в місцевих засобах масової інформації. І сьогодні ми з цими районами теж відпрацьовуємо проекти протокольних доручень щодо пріоритетів діяльності на 2014 рік», - інформував директор департаменту.
 Андрій Гижко також зазначив, що в тих районах, де публічні звіти відбулися, вже відпрацьовані доручення за основними гуманітарними блоками. Відкритим поки залишається лише питання доріг та водогонів, що насамперед пов’язано із частковим бюджетним фінансуванням визначених робіт. Та за тиждень-другий, зауважив керівник відомства, буде вирішено і це питання. «Що стосується доріг, то проектно-кошторисна документація вже виготовлена. Маємо повний реєстр шляхів, які потребують першочергового ремонту, та хотілося б вже чітко бачити і той фінансовий ресурс, який зможемо акумулювати на ці роботи, - зазначив Андрій Гижко. - Зараз ми налаштовуємо кожен район на можливості залучення позабюджетних коштів, особливо по водогонах, а також працюємо з грантовими організаціями та міжнародними структурами, які можуть у цьому питанні надати нам допомогу».
 Директор департаменту регіонального економічного розвитку також підкреслив, що, незважаючи на внесені політичними подіями корективи, мешканці області усвідомлюють, як багато зроблено на теренах Вінниччини за минулий рік, і позитивно сприймають такі кроки. Так, нині продовжується укладання соціальних угод з територіальними громадами. І до цієї практики, поряд з сільськогосподарськими структурами, долучаються вже й промислові підприємства.
 Голова обласної державної адміністрації Іван Мовчан наголосив, що на поточний рік заплановано чимало та визначено величезний спектр завдань. Усі вони чітко прописані та структуровані. А тому важливо, щоб політична ситуація не мала серйозного впливу на регламент подальшої роботи.
 Очільник Вінниччини також акцентував увагу на необхідності чіткого контролю за процесом забезпечення жителів територій, а також соціальних, освітянських та медичних закладів продуктами першої необхідності та доручив спільно з управлінням транспорту й службою автомобільних доріг тримати це питання на постійному контролі. Андрій Гижко, у свою чергу, запевнив, що зазначена ситуація системно моніториться у розрізі кожного району, і серйозну допомогу надає тут «Укрпошта», працівники якої не лише забезпечують постійний зв'язок, а й мають змогу доставляти мешканцям віддалених територій разом з поштою і продукти першої необхідності.
 На завершення голова облдержадміністрації Іван Мовчан зауважив, що під час певних політичних подій відповідальність за усі негаразди, які виникають у цей період, зазвичай покладається на суспільно-політичну ситуацію. І наголосив: на Вінниччині такого не повинно бути. «У нас має бути інша конструкція: свідомого підходу і солідарної відповідальності усіх структурних підрозділів облдержадміністрації за все, що відбувається на території області», - резюмував Іван Мовчан. 

Повернутись