Літнє дозвілля для дітей у центральній районній бібліотеці

 Літо – найулюбленіша пора всіх дітей.   Літо… Як багато в цьому слові "сплелось" та "відгукнулось" - відпустки, канікули, численні поїздки, враження, зустрічі.
   Але, на жаль, не скрізь і не у всіх є реальна можливість виїхати з села і закономірно виникають питання: як у рідному селі відпочити з користю, чим зайнятися, що зробити для того, щоб дитина цілодобово не просиджувала біля  комп’ютера чи телевізора?...
   Останніми роками бібліотеки стали місцем, де можна цікаво, корисно, а головне - весело провести свій літній відпочинок. І не обов’язково з табором відпочинку, але й просто завітавши з друзями до бібліотеки.
   Літо – це канікули з веселими іграми, забавами, пригодами та …книжковими дивами. Працюючи з дітьми бібліотекарі самі стають трішки дітьми.
Кожен з нас із сумом згадує найкращу пору життя - дитинство. Адже, саме в цей безтурботний період ми по-справжньому можемо насолоджуватися життям. А зараз це домагають нам зробити наші маленькі читачі.
Для корисного і веселого відпочинку в дні літніх канікул
бібліотеки організовіють і проводять  заходи в рамках Програми літнього читання. 
   Не стала  винятком  і наша бібліотека. Так з 5 по 14- червня сектор обслуговування дітей Оратівської центральної районної бібліотеки радо приймав у себе пришкільний табір «Ровесник». Програма «Літні канікули в бібліотеці» була представлена пізнавально-розважальними іграми, адже що ж це за літо без розваг?
    Учні перших  - других класів змагалися у Бібліо риболовлі на острові «Всезнайки», під час якої діти виловлювали здобич і відповідали на сховані у рибках питання.  
   Учні третіх-четвертих класів проявили свої здібності у бібліо боулінгу «Розумні та спритні». Звісно, бібліотечний боулінг відрізняється від звичайного, проте він не менш захопливий.
   Дві команди гравців по черзі робили спробу кулею вибити одну з різнокольорових кеглів. Кожен колір - окрема категорія, яка суттєво відрізнялася одна від одної.  Це не стало перепоною на шляху до перемоги в цій грі, а навпаки викликало дуже жвавий інтерес у кожного без винятку гравця.  З першої до останньої хвилини азарт не вщухав: гра вимагала з одного боку, влучності гравців, а з другого - швидкої та точної відповіді.
   Учні пятих  класів стали учасниками літературного дартсу «Інтелектуали», в якому діти змагалися, відповідаючи на запитання по краєзнавству, по творчості Т.Шевченка та відгадували  загадки. 
Завдяки нашим заходам   діти переконалися, що в бібліотеці можна змістовно відпочити, розважитися та набути нові корисні знання.
Ось чому ми, бібліотекарі, все більшого значення придаємо дозвіллевій функції наших закладів. Особливо під час канікул. Бібліотека має широкі можливості для того, щоб зробити дозвілля дитини не тільки приємним і цікавим, а й змістовним.
Бажаєте отримати позитивні емоції від барвистого літа, від зустрічі з літературними героями, покращити навички спілкування, розвинути свої інтелектуальні та творчі здібності, поповнити багаж необхідних знань – то ж скоріш до бібліотеки! У нас цікаво!
 
 
 
 
Повернутись