На Вінниччині День Соборності України відбуватиметься під гаслом: «Соборна. Вільна. Неподільна. Моя Україна!»

В конференц-залі обласної державної адміністрації 15 січня, під головуванням заступника голови – директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігоря Івасюка відбулося засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення на Вінниччині Дня Соборності України.
Участь у засіданні також взяли керівники відповідних структурних підрозділів ОДА та установ, що беруть участь в організації свята.
Розпочинаючи засідання Ігор Івасюк зазначив: «День Соборності — свято єдності України, яке після подій 2013-2015 років, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, анексії Криму та окупації декількох територій Донецької та Луганської областей на сході України «братнім російським народом» набрало нового звучання. 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ № 871/2014, який повернув колишню назву вищезазначеного свята. На моє переконання, Вінниччина повинна з гідністю відзначити цей день".
 
Ігор Івасюк нагадав присутнім, що розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 6 січня 2016 року № 6 «Про відзначення на Вінниччині Дня Соборності України» затверджено склад організаційного комітету з підготовки та відзначення цих значних для українського народу подій; перелік заходів, які мають відбуватись на території області. 
Слід зауважити, що День Соборності України є першим у низці свят загальнонаціонального масштабу, які відзначатиме Україна у 2016 році (20-та річниця Конституції України, 25-та річниця проголошення незалежності України тощо). «Відзначення цих подій має на меті утвердити розуміння тривалого шляху боротьби за незалежність України, цінність для українців ідеї власної державності», - наголосив Ігор Івасюк.
 
Також заступник голови – директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації зазначив, що у цьому році виповнюється 97 років з дня підписання Акта Злуки між Українською народною республікою та Західно-Українською народною республікою, що стало юридичним закріпленням Соборності України. Тому в комплексі заходів мають бути заходи історичного змісту та пов’язані з ними події у 1991 році та подальших роках незалежності нашої держави.
В свою чергу, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Світлана Василюк повідомила, що до нагородження з нагоди Дня Соборності України визначено 37 осіб, які зробили свій внесок в розбудову України та Вінниччини зокрема. Основні урочистості - покладання квітів та святковий концерт – пройдуть в День Соборності України, 22 січня о 12.00 год. в ККЗ «Плеяда».
 
За її словами, Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю планується проведення ряду заходів приурочених даному святу. Так, 21 січня, буде проведено засідання «круглого столу» під назвою «Акт Злуки: уроки минулого і завдання сьогодення», який пройде у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім.К.А.Тімірязєва.
Окрім того, 28 січня у КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» за участю слухачів академії неперервної освіти, представників громадських організацій, політичних партій, науковців відбудеться відкритий урок на тему: «Крути – історичний урок сьогодення».
 
До присутніх звернулась заступник начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації Валентина Троян, яка проінформувала про хід підготовки культурно-мистецьких заходів до Дня Соборності України у Вінницькій області. 
Також в.о. директора Департаменту, заступник директора-начальник відділу культурно-мистецьких закладів Вінницької міської ради Ганна Ковальчук зазначила, що у місті Вінниці до Дня Соборності України планується проведення: флешмобу «Єдина країна», патріотично літературних вечорів, фотовиставки «З Вінницею в серці», музичного флешмобу «Заспіваймо гімн України разом», змагання з зимових видів воєнно-спортивних єдиноборств, випуски радіогазет «День Соборності: історичний нарис» тощо.
 
Завершуючи засідання Ігор Івасюк дав доручення керівникам структурних підрозділів відповідальних за виконання відповідного розпорядження забезпечити проведення в області урочистого засідання представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, політичних формувань, громадських організацій, трудових колективів, громадськості області; покладання гірлянд до Меморіальних дощок І-му Уряду України, Дмитру Марковичу, пам’ятного знаку Небесної сотні та Героям АТО, Меморіалу Слави; проведення святкового концерту 22 січня за участю майстрів мистецтв і аматорських колективів області, а також богослужіння та молебні в храмах за єдність України. Окрім того, за словами заступника голови – директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, до участі в урочистих заходах планується запросити учасників АТО, волонтерів і подякувати їм за їх внесок у боротьбу за незалежність нашої держави.
 
Зазначимо, що в області також планується проведення книжкових, художніх та фотовиставок, засідань «круглих столів», науково-практичних конференцій; у навчальних закладах області семінарів, позакласних читань з історії України, тематичних уроків історії та української літератури, бесід, годин спілкування, виставок в шкільних бібліотеках.
Повернутись