На Вінниччині презентували краєзнавчу виставку «Буремні події Української революції 1917-1921 років на теренах Поділля»

25 лютого, у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї презентували краєзнавчу виставку «Буремні події Української революції 1917-1921 років на теренах Поділля», створену у рамках реалізації громадською організацією «Асоціація музеїв Вінниччини» одноіменного проєкту.
 
Нагадаємо, що зазначений проєкт став одним із переможців конкурсу з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надавалася фінансова підтримка у 2019 році за рахунок коштів обласного бюджету.
 
На виставці представлені документи, світлини часописи періоду Визвольних змагань (1917-1921) з фондів Вінницького обласного краєзнавчого музею та Державного архіву Вінницької області, а також приватних колекцій.
 
«Враховуючи сьогоднішні реалії зростання суспільного інтересу до героїчної славетної історії нашого краю, надзвичайно актуальним є дослідження та узагальнення подій і наслідків Української революції 1917-1921 років на теренах Поділля та популяризація матеріалів про перебіг цих подій серед вінничан. Вкрай важливо на прикладі звитяжної долі борців за Незалежність України, жертовності і перемог наших земляків під час розбудови національної держави в добу Української революції, сформувати активну життєву позицію, патріотизм та любов до Батьківщини у сучасного підростаючого покоління. Адже уславлена історична роль Подільського регіону в утвердженні національної державності спонукає до шанобливого ставлення сучасників до історико-культурної спадщини краю, пробуджує інтерес до минулих героїчних сторінок історії та розвиває відчуття гордості за свій край», – зазначила директорка обласного краєзнавчого музею, голова громадської організації «Асоціація музеїв Вінниччини» Катерина Висоцька.
 
«Буремні події Української революції 1917-1921 років на теренах Поділля» – це чергова експозиція створена за сприяння обласної державної адміністрації. Без сумніву, Українська революція 1917-1921 років – це період відродження української державності, формування української нації, ренесанс української культури та духовності», – відзначив заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Іван Педорук.
 
Історична довідка
 
Важливою віхою на шляху здобуття незалежності стали події Української революції 1917-1921 років, коли різні національні уряди: Центральна Рада, Гетьманат, Директорія намагалися перемогти у боротьбі за суверенітет України. В епіцентрі цих подій було Поділля, де впродовж зазначеного періоду неодноразово змінювалася влада, перебували урядові структури Української Народної Республіки, діяли регулярні військові з’єднання та повстанські загони.
 
У той час відстояти незалежність України не вдалося у зв’язку із зовнішньо- та внутрішньополітичними обставинами, значною військовою перевагою противника. Але саме на фундаменті Української національної революції постала сучасна незалежна суверенна Українська держава.
Повернутись