На Вінниччині успішно реалізується проект «Освіта для сталого розвитку»

2005 року Рада ЮНЕСКО оголосила проводення Десятиріччя освіти для сталого розвитку. Україна стала однією із 55 держав, які підтримали цей проект. Поняття сталого розвитку виражає досить просту ідею: необхідно досягти гармонії між людьми, суспільством та природою, аби зберегти планету для наступних поколінь.

 

Проект «Освіта для сталого розвитку» на Вінниччині почали реалізувати минулого року. У 56 загальноосвітніх школах запровадили відповідний курс, який може проходити у вигляді уроків, бесід або виховних годин. Основне завдання педагогів - через практичні заняття пояснити маленьким громадянам важливість збереження людського життя та навколишнього середовища.

Інноваційний курс впроваджують громадська організація «Вчителі за демократію та партнерство» під егідою шведських колег.

Школи, які беруть участь у проекті, отримують методичні посібники та проходять відповідне навчання.

«Освіта для сталого розвитку» включає в себе декілька розділів. На уроках вчителі доступно пояснюють школярам про важливість економії природних ресурсів, сортування сміття, переваги екопродуктів, навчають розумінню етнічних та демографічних проблем, тривалості життя, глобальної економіки. Відмінність курсу від інших в тому, що всі знання діти та дорослі мають здобувати на практиці. Координатори проекту наводять приклад: одна справа просто знати, що треба економити папір, а інша — дописувати до кінця зошити і відносити їх до пункту прийому макулатури.

Повернутись