Нарада з підготовки та проведення наступних черг часткової мобілізації на території району

    11 січня  під головуванням голови райдержадміністрації Надії Мельничук відбулася нарада з питань проведення наступних черг часткової мобілізації на території району. У її роботі взяли участь військовий комісар Оратівського районного військового комісаріату Сергій Дирдира, голови та секретарі селищної та сільських рад, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, служб, організацій та підприємств району, представники районних ЗМІ.
 У ході наради розглянуто питання про виконання на території району мобілізаційних завдань наступних хвиль мобілізації, бронювання військовозобов’язаних працівників та проведення призову на військову строкову та контрактну службу. Обговорено проблемні питання, які виникають на місцях, під час проведення мобілізаційних заходів.
    Наголошено, що військовозобов’язаних відправляють у військові частини для навчання та підготовки, а не безпосередньо взону АТО. Цю інформацію потрібно донести до населення, щоб не виникало непорозумінь повідомив районний військовий комісар С.Дирдира.
    Начальник відділу військового обліку та бронювання сержантів та солдатів запасу Оратівського РВК О.Казюнь доповів, що проведено військовий облік військовозобов'язаних, списки усі підготовлені та проаналізовані. В режимі телефонограм селищна, сільські ради будуть повідомлені про списки  військовозобов'язаних, яких потрібно викликати на медогляд. Проходження військовозобов'язаними медкомісій заплановано на 13-14 січня 2016 року. Мобілізацію проводять керуючись постановою КМУ, у якій зазначений перелік посад та професій. Під час проведення попередніх хвиль мобілізації військовий комісаріат уже знайомий з обставинами, що виникають під час мобілізації. Порядок проведення бронювання визначається відповідно до законодавства. На підприємстві має бути призначена відповідальна особа, яка займається питаннями мобілізації і бронювання. Усі підприємства мають надавати списки робітників, на яких накладено бронювання, вони також мають пройти медогляд. 
    Про приписку до військового комісріата призовників 1999 року народження поінфомував Дирдира  С. О., військового комісара Оратівського РВ. На виконання вимог статті 14 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», розділу 3 Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 року № 352 (зі змінами), Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та з метою якісного проведення приписки рекомендувати керівникам товариств, організацій, підприємств усіх форм власності, селищному, сільським головам та селищному, сільським  секретарям, на яких покладено ведення первинного обліку призовників, підрозділам по роботі з кадрами підприємств, установ, організацій незалежно від підпорядкування і форми власності, навчальних закладів подати до Оратівського районного військового комісаріату списки громадян, які знаходяться на обліку та підлягають приписці до призовної дільниці. 
     Заступник головного лікаря Оратівської ЦРЛ Драгомарецький М.Д. підбив підсумки щодо проходження медогляду військовозобов'язани протягом 6 хвиль мобілізації.  Загалом проблем щодо проходження комісії не має.  По району придатність військовозобов'язаних до проходження військової служби після проходження медогляду відповідає нормальним показникам. Оратівський район знаходиться на другому місці в області за показниками придатності військовозобов'язаних до проходження війської служби.
     В.о. начальника районного відділу міліції В.Гецко повідомив, що почастішали випадки порушень законодавства про військовий обов’язок та мобілізацію, а наслідки за ухилення від служби прописані у кількох статтях Адміністративного та Кримінального кодексів України, отже порушник може як відбутися штрафом, так і сісти за ґрати. Минулого року було відкрито одне кримінальне провадження за ухиляння від мобілізації, відповідно вирок суду один рік умовного покарання. Захист Батьківщини від агресора є конституційним обов'язком. Однак не всі військовозобов'язані мають бажання служити, тим паче відправлятися у зону АТО, а для того щоб в них виникало таке бажання потрібно більше проводити роз'яснювальних заходів та агітацій.
     Голова райдержадміністрації, заслухавши усю інформацію  відмітила, що  питання військових дій на Сході не вичерпується, активні бої дії тривають і далі. Держава приділяє увагу забезпеченню армії, а саме збільшено фінансування, ми з Вами сплачуємо військовий податок. Усі разом маємо спрацювати так, щоб виконати мобілізаційні завдання: проведення медичних комісій, співпраця з поліцією, забезпечення вручення повісток або ж складання акту за відстутності військовозобов'язаного за місцем прописки.
     Оратівський селищний голова І.Барський, звернувся до присутніх з питанням щодо забезпечення учасників АТО земельними ділянками, оскільки земельний фонд селища вичерпано, виникає потреба надавати ділянки в інших сільських громадах, де не завжди виникає розуміння даного питання на що начальник земельного управління Т.Грабовська подала пропозицію надавати пропорційно до наявного земельного фонду в інших сільських радах.
    Мельничук Н. Д., голова райдержадміністрації, підтримала виступаючих в питанні наданні військовослужбовцям земельних ділянок, що передбачено законом, тож сільські ради мають йти на зустріч у вирішенні цього питання. Також, голова райдержадміністрації акцентувала увагу, ще на таких важливих питаннях, як: тримати на контролі стан доріг за даних складних погодних умов; забезпечення соціально вразливих категорій населення та допомога сім'ям мобілізованим та учасникам АТО. 
 
 
 
 
Повернутись