Нарада з питань легалізації заробітньої плати та легалізації трудових відносин

  З метою виконання розпорядження Кабінету Міністрів України  від 05 вересня 2018 року № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення»  09 жовтня в приміщенні районної Ради відбулась семінар – нарада, яку провів голова райдержадміністрації Олег Чугункін, голова районної Ради Галина Лошак спільно з начальником Немирівського управління ГУ ДФС у Вінницькій області Лілія Пастушенко. 
 На зустріч були запрошені голови, секретарі та бухгалтери органів місцевого самоврядування, представники Пенсійного фонду України, структурних підрозділів райдержадміністрації.
  Згідно порядку денного розпочала нараду Лілія Пастушенко, начальник Немирівського управління ГУ ДФС у Вінницькій області, яка зазначила, що відповідно до вищезгаданого розпорядження територіальними представництвами ДФС України спільно з органами Держпраці проводилась широка роз’яснювальна компанія щодо неприпустимості допуску до роботи найманих працівників без оформлення з нами трудових відносин, виплати заробітної плати не нижче мінімальної та негативні наслідки виплати заробітної плати «в конвертах». 
  З 05 жовтня  будуть проводитись перевірки щодо виявлення неоформлених найманих працівників, маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності та інше. За порушення трудового законодавства у 2018 році для роботодавців передбачені чималі штрафи, а саме за одного неоформленого працівника – штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат, а це 111 690 гривень. 
   Також посадовець акцентувала увагу на необхідності покращення взаємодії органів місцевого самоврядування та органів ДФС щодо контролю за додержанням законодавства про працю.
  Продовжила нараду начальник Оратівської державної інспекції Любов Дмитрик, яка у своєму виступі здійснила порівняльну характеристику ставки на податок з нерухомого майна у розрізі сільських рад. Закликала усіх присутніх голів сільських рад затверджувати актуальні для даного часу податки та допомогти органам ДФС в оподаткуванні доходів осіб власників земельних паїв які розірвали орендні відносини (одноосібників).
   Учасники наради активно долучалися до обговорення піднятих питань, радилися та вносили свої пропозиції щодо налагодження максимально ефективної роботи з детінізації економіки та легалізації виплати заробітної плати найманим працівникам. Адже розвиток населених пунктів безпосередньо залежить від ефективного наповнення місцевих бюджетів.
  Підводячи підсумки наради голова райдержадміністраці Олег Чугункн зазначив, що метою цієї наради є не залякування платників штрафними санкціями, а спроба ще раз донести до свідомості громадян, керівників, власників бізнес-структур, що ухилення від сплати податків це зневага до працівників – це шлях до самознищення власного бізнесу та жебрацька старість громадян, які зараз своєю працею приносять прибуток підприємствам.
 
 
 
Повернутись