Науково-виробничий семінар на тему «Підготовка та проведення жнив - 2018 на Вінниччині»

10 липня в Оратівському районі відбувся науково-виробничий семінар  на тему «Підготовка та проведення  жнив -2018 на Вінниччині». В якому взяли участь: перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко, директор  Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук, директор інституту кормів та сільського господарства  Поділля НААН Олександр Корнійчук, голова Оратівської райдержадміністрації Олег Чугункін, голова Оратівської районної Ради Галина Лошак, голови та заступники районних державних адміністрацій Вінницької області, керівники сільськогосподарських підприємств Вінницької області та представники компаній – виробників сільськогосподарської техніки, обладнання та агрохімії.

Перша частина науково-виробничого семінару відбулась в актовій залі районної Ради.

У вступному слові директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук  зазначив: «Оратівський край завжди славився гарними показниками урожайності. І сьогодні приємно констатувати, що Оратівський район одним із перших зібрав озимий ячмінь із урожайністю 43 ц/га, - найкращий показник по області. Також, озимий ріпак, площа якого складала понад 600 га уже зібраний».

Також привітав усіх присутніх   голова райдержадміністрації Олег Чугункін та озвучив в коротку характеристику агропромислового комплексу району:  «В агропромисловому комплексі району в 2018 році  працюють 97 господарств різної форми власності. З яких 16 – сільськогосподарських товариств,  2 - виробничих кооператива, 7  - приватних сільськогосподарських підприємства, 72 - фермерських господарства. Які згідно статистичних даних обробляють 46 582 га землі. На території району також працює 8 вертикально - інтегрованих підприємств . До обмолоту підлягає 12930 га ранньої групи зернових. У проведенні жнив буде залучено  103 комбайни, середня загрузка на 1 комбайн становитиме 177 га. Усі комбайнери та водії  мають відповідні допуски при експлуатації даної техніки.

Хочу сказати ще декілька слів в про Тов «Агробуд , на базі якого ми сьогодні проводимо нараду, ТОВ «Агробуд» створено фактично на базі будівельної організації ПМК-13.  В  зв’язку з   тим,  що  будівництво  практично не проводилося, підприємством  укладено  договори  на  оренду з  власниками  земельних  паїв бувшого  СВК  «Поділля»  смт Оратів.  На  сьогоднішній  день  це  потужне  сільськогосподарське  підприємство,  яке  орендує  4885 га  орних земель власників земельних  паїв  Оратівського району на території семи  сільських  рад. За  останні  роки  в господарстві  повністю  оновлено  машинно-тракторний  парк новою  сільськогосподарською  технікою  вітчизняного та зарубіжного виробництва. Побудовано новий зерноелеватор на 20 тис. тонн зерна вартістю  21 млн. грн., побудовано  газову  зерносушарку, насіннєвий завод, так як  підприємство  атестоване, як насіннєве  господарство, яке реалізовує насіння зернових та сої не тільки господарствам району та  області, а й в інші регіони.

Крім того, зроблено   реконструкцію  свиноферми,  де на сьогодні  утримується   150 голів  свиней.

Підприємство постійно проводить реконструкцію старих виробничих приміщень,проводить будівництво нових.

Дирекція та спеціалісти підприємства працюють над вдосконаленням та застосуванням   енергоефективних технологій вирощення зернових та технічних культур».

Також до слова був запрошений і директор ТОВ «Агробуд» Олександр Шевчук, який надав  загальну характеристику діяльності підприємства та озвучив деякі проблемні аспекти ведення аграрного бізнесу.

Корнійчук Олександр, директор інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН, виступив з інформацією про особливості збирання зернових колосових культур та підготовку грунту до посіву озимих зернових. Також звернув особливу увагу на проблемні питання вирощування  та реалізації насіннєвої продукції.

Мазур Наталія, начальник відділу нагляду в агропромисловому комплексі  та соціально-культурній сфері управління Держпраці і Вінницькій області, поінформувала про дотримання вимог законодавства України з охорони праці під час збирання ранньої групи зернових та зернобобових культур.

Про дотримання вимог пожежної безпеки під час проведення жнивних робіт поінформував Міщенко Андрій, начальник відділу нормативно технічної роботи та контролю по особливо важливим об’єктам центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС у Вінницькій області.

Соколовський Олексій, начальник управління  Укртрансбезпеки у Вінницькій області, поінформував про актуальні аспекти перевезення великовагових вантажів автомобільними дорогами України.

Старикова Лариса, координатор аналітичного центру Аграрного союзу України, поінформувала про перспективи створення кооперативних об’єднань з вироблення сільськогосподарської продукції.

Кирилюк Валентина, заступник директора департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА, коротко охарактеризувала розвиток кооперативного руху на Вінниччині та поінформувала про основні напрямки державної підтримки сільськогосподарських кооперативів.

Також було надано можливість для представлення своєї продукції представникам підприємств СКБ «ВАТРА», «АмеліАрт», «Агро-Темп».

Друга частина науково-виробничого семінару відбулась на території ТОВ «Агробуд», де усі учасники мали змогу ознайомитись із  продукцією  насіннєвого заводу,   основними потужностями зернової сушарки та оглянути оновлений машинно-тракторний парк.

 

Повернутись