Не рубай ялинку

Наближається святкування Нового 2019 року. Для новорічного настрою кожна родина прагне встановити у своїй оселі новорічне дерево – ялинку. 
Для задоволення потреб населення у ялинках, державне підприємство „Іллінецьке лісове господарство” вирощує їх на своїх розсадниках та плантаціях. Всі бажаючі можуть придбати їх безпосередньо в лісництві та на ялинкових базарах з 17 грудня 2018 року. Вартість новорічної ялинки в межах від 90 грн. (ялинка висотою до 1 м.) до 312  грн. (ялинка висотою 3,5 м).
Адміністрація лісгоспу попереджає: за самовільну рубку дерев порушники притягуються до адміністративної відповідальності згідно статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу розміром від 85 до 204 грн. Крім того в порядку цивільно-правової відповідальності вони відшкодовують збитки, заподіяні лісовому господарству. Так за самовільну рубку ялинки діаметром стовбура біля кореневої шийки до 10 см розмір шкоди становить 454 грн.. А в разі заподіяння лісовому господарству значної шкоди громадяни та посадові особи можуть притягуватись до кримінальної відповідальності згідно статті 246 Кримінального кодексу України.
Тому у передноворічний період державною лісовою охороною спільно з придставниками Національної поліції на основі плану невідкладних заходів щодо попередження і припинення самовільних рубок хвойних дерев, з метою заготівлі новорічних ялинок, проводиться комплекс заходів по попередженню та виявленню випадків незаконних рубок та незаконної реалізації хвойних порід. Створено оперативні рейдові бригади. Ними проводяться рейди по охороні лісів, розсадників і плантацій від незаконних рубок.
Через незаконну вирубку хвойних дерев в лісі, шкода завдається переважно молодим насадженням, які формують ліси, що мають слугувати майбутнім поколінням. Тому самовільна рубка дерев – це злочин проти нащадків. 
 
 
Інженер охорони та захисту лісу
 ДП «Іллінецьке лісове господарство»
 
 
 
Повернутись