Новорічне привітання голови райдержадміністрації Н.Мельничук в ефірі районного радіомовлення

 
Дорогі  оратівчани!
 
      У переддень Новорічних свят прийміть найщиріші вітання  від районної державної адміністрації, від мене особисто з світлими та радісними святами Нового року та Різдва Христового!
 
      Рік, що минає, залишив по собі помітну віху в житті кожної  людини, кожного жителя нашого району, він увійде як в історію України, так і  історію нашого краю,  кожної  територіальної  громади, як рік кардинальних змін та перетворень,  рік боротьби за територіальну цілісність і незалежність нашої держави.
 
      Проводжаючи минулий рік, хочу сказати Вам, дорогі земляки, слова особливої вдячності та шани за працьовитість і оптимізм, за розуміння та підтримку, за все, що ми зуміли зробити разом з вами.
 
      Адже 2015 рік був сповнений важливими і не завжди однозначними подіями в житті нашого народу. Серед найбільш  знакових – реформування силових структур, вибори депутатів місцевих рад, сільських, селищних та міських голів, визначення основних пріоритетів соціально-економічного розвитку, напрацювання перспективного плану об»єднання територіальних громад та багато іншого.
 
      У полі зору районної державної адміністрації постійно знаходяться  питання соціального захисту населення, особливо соціально вразливих категорій,  питання підтримки наших земляків, мобілізованих в зону АТО та їхніх родин, а також тих, хто змушений був залишити свої домівки і шукати порятунку від військових дій на сході України. І, повірте, жодна проблема,  не залишається непоміченою або не вартою уваги. Для наближення послуг до людей був створений та профінансований соціальний мобільний офіс, щоб люди на місцях могли оформити субсидії на здешевлення комунальних платежів та проконсультуватись з тих чи інших питань соціального захисту.
 
    Підводячи підсумки року, який минає, хочу сказати, що нам є чим пишатися і є про що звітувати. Адже тільки аграріями району в 2015 році отримано валовий збір зернових культур  майже  160 тис. тон при врожайності 54,8 центнерів з гектара, що за досить несприятливих погодніх умов є одним із найкращих результатів по області.
 
      Обсяги реалізованої промислової продукції становлять більше 26 млн.грн., що на 9.1% більше попереднього року.
 
    Тільки  за використання земельних паїв в 2015 році сільськогосподарськими  підприємствами району було нараховано орендної плати на суму 37,6 млн.грн,  а виплачено, або видано в натуральному вигляді на сьогоднішній день на суму 40,5 млн.грн, що становить 107 % до нарахованого.
 
      На розвиток соціально-культурної сфери було направлено 79,5 млн. грн.   Бюджет району за 12 місяців 2015 року виконано на 147,1%.    
             
      Всі місцеві бюджети  стовідсотково виконали свою дохідну частину. В порівняні з 2014  роком власні надходження збільшились на 12 млн. 427 тис.грн. або на 62,4 відсотки. Це дало можливість спрямувати додаткові кошти на розвиток інфраструктури територіальних громад району.
 
      Так, упродовж року у населених пунктах району за рахунок місцевих бюджетів проведений капітальний ремонт доріг на загальну суму 3 млн.509 тис. грн., ще 370 тис. грн. використано коштів суб’єктів підприємницької діяльності у відповідності до укладених соціальних угод.  Всього відремонтовано 75225 квадратних метрів доріг.    
     
   Належна увага приділяється зміцненню матеріально-технічної бази соціальної сфери району, в першу чергу – закладів освіти. Здійснено цілий ряд  заходів по забезпеченню організованого початку 2015-2016 навчального року, по підготовці до роботи навчальних закладів в осінньо-зимовий період.Тільки на проведення ремонтних робіт в загальноосвітніх навчальних закладах в 2015 році використано з місцевого бюджету 396 тис грн. та  залучено майже 520 тис. грн. позабюджетних коштів.
 
     Упродовж   2015 року райдержадміністрацією та органами місцевого самоврядування вживалися заходи для поліпшення матеріально-технічної бази сільських закладів культури. Зокрема, проведено капітальні та поточні ремонти із заміною вікон, дверей, облаштування фасадів, здійснено ремонти покрівель будівель, внутрішні впорядкувальні роботи на суму 534,0 тис. грн. у 9 закладах культури.
 
        На забезпечення діяльності галузі культури у 2015 році було спрямовано 4917,9 тис. грн. бюджетних коштів, в тому числі на сільські заклади культури 2619,8 тис. грн.Завершені роботи по переведенню на альтернативні види палива приміщення школи естетичного виховання, закуплено  котел, проведено  роботи по його підключенню до опалювальної системи.
 
       Не зважаючи на всі фінансові труднощі, на  теренах  району проводяться заходи, спрямовані на підтримку та розвиток народної   творчості, зокрема це обласні свята: «На кордоні областей»,  «Молитва  за  Україну», обласний фестиваль борщу, інші творчі  проекти  заслуженої  журналістки України Ганни  Секрет, які  проходять в с. Якимівка.
 
        За пріоритет своєї діяльності районна державна адміністрація визначила зміцнення матеріально-технічної бази найближчої до людей ланки - охорони здоров'я. На надання невідкладної допомоги у 2015 році використано майже 60 тис. грн., на медикаментозне забезпечення пільгових категорій населення – 85,8 тис.грн.
 
       Упродовж 2015 рік проведено поточні ремонти у всіх амбулаторіях загальної практики сімейної медицини.  У січні 2015року  ФАП с. Чагів реорганізовано в АЗПСМ.
На виконання програм в галузі охорони здоров’я, ЦРЛ за  2015 рік профінансована на 8,5 млн.грн. або  на 100%. 
 
 
     В терапевтичному та хірургічному відділеннях проведені капітальні ремонти, на що витрачено 101,0 тис. грн.
 
    Громадою району надається всебічна підтримка військовослужбовцям району, які перебувають у зоні АТО на сході нашої держави.
Упродовж року було закуплено та передано для учасників АТО:
- 2 автомобілі, одяг, медикикаменти, продукти харчування, ця робота не закінчується і по сьогоднішній день.
 
       Спільними зусиллями РДА, районної Ради,   с / г товаровиробників та підприємців району було відновлено роботу Оратівського районного військового комісаріату.
 
     Маємо також високі здобутки в спорті. Найбільш високих результатів в районних, обласних та Всеукраїнських змаганнях здобула команда дівчат Медівського відділення Оратівської ДЮСШ, яка є  призером обласної дитячої ліги та бронзовим призером чемпіонату України «Дитяча ліга» у своїй віковій категорії. Команда постійно приймає участь на різноманітних Всеукраїнських турнірах, а ще маємо свого переможця  чемпіонату України з самбо.                                                              
                                         
        Всі ці здобутки – не випадковість і не дарунок долі. Ми змогли досягти таких  результатів завдяки  наполегливій праці – усіх структурних підрозділів, які працюють на території району, сільськогосподарських товаровиробників, підприємців, всіх жителів району. А тому я ще раз хочу подякувати всім Вам, шановні оратівчани, за Вашу щоденну працю,  за підтримку і за розуміння, за  великий спільний внесок у розвиток нашого району.
 
      Попереду - новий 2016 рік, який несе чимало змін для країни в цілому та для району зокрема.
 
    То ж нехай радість прийдешнього  Різдва Христового дасть нам наснагу продовжити всі розпочаті добрі справи, а Новий Рік принесе натхнення та сили для здійснення усіх задумів, планів та сподівань. 
 
     Переконана, що завдяки щоденній наполегливій і спільній праці ми не тільки справимося з усіма випробуваннями, що випали нам в останні роки, але й неодмінно примножимо здобутки та славу нашого рідного  краю та України. 
 
     Вірмо,  що 2016 рік  стане роком нових перетворень, нових перемог та досягнень, а наша з вами безмежна та щира любов до рідної землі допоможе впевнено рухатися вперед до кращого та заможнішого життя. 
 
      Нехай Різдвяна зірка зігріє своїм теплом кожну домівку, кожну родину. А віра, надія і любов завітають у наші серця й оселять в них відчуття щастя та радості!
 
      Миру, добра, здоров’я та злагоди в новому році,  шановні Оратівчани! З Новим роком та Різдвом Христовим!
 
Повернутись