Обережно! Шахраї!

   Шахраї в Україні досягли небачених висот у виманюванні грошей з банківських карток громадян. За рік кількість вкрадених коштів зросла в чотири рази.

   Щодня шахраї обманюють користувачів платіжних карток на тисячі гривень.

   75% людей, яким зателефонував шахрай, виказують дані своєї картки. 5 хвилин потрібно злочинцю, аби скористатись здобутими даними картки та вкрасти з неї гроші.

   Коли є карти, банківські рахунки та банкомати, інтернет-банкінг, перед зловмисниками відкрилися нові способи дістатися до заощаджень людини.

1. Дані про картку дізнаються сторонні особи

   Нерідко недосвідчені користувачі карток повідомляють таємні дані картки стороннім особам. А ті, в свою чергу, миттєво розраховуються кредиткою. Якщо у Вас просять термін дії картки і перевірочні цифри — це 100% шахраї. Для переказу коштів на картку, якщо ви щось продаєте  - покупцеві достатньо знати її номер. Шахрай розмовляє як гарний психолог. Він залякує, вмовляє, вимагає швидко прийняти рішення, обіцяє “легкі гроші”.

2. Шахраї роблять дублікат картки

   Дублікат картки, особливо дрібного банку, можуть зробити спеціалісти відділу кадрів різних організацій, працівники кредитних відділів у магазинах і співробітники банків.

3. Підглядають ПІН-код

   Побачити код можуть у черзі до банкомата. Після цього картку викрадають і користуються. Здебільшого звертають увагу на заможних людей із надією зняти якомога більше грошей.

4. Використовують спеціальне обладнання

   Шахраї встановлюють у купюроприймач надтонкий пристрій для зчитування даних. Завдяки цьому отримують всі дані картки, роблять дублікат і знімають всі гроші. Зазвичай подібні пристрої встановлюють біля дорогих магазинів у містах-мільйонниках.

5. Створюють сайт-дзеркало

   Копії популярних сайтів роблять, аби дізнаватися дані про картку. Це може бути сайт інтернет-банкінгу якогось банку, сайти з продажу електроніки та інших товарів.

6. Касири шахраї.

    Під час оплати вами товарів у торгові мережі чи у ресторані при оплаті рахунку недобросовісні касири — офіціанти можуть “провернути” схему з фіксацією даних вашої картки. Тому будьте уважними на предмет такої активності касира, у магазинах та кафе не втрачайте картку з поля зору, вимагайте принести платіжний термінал до вас — це нормальна сучасна практика.

Запам’ятайте:

 - Пін-код треба зберігати у секреті, номер нікому та ніколи не давати і не показувати. Не можна передавати свою картку іншим людям.

- Будьте обережні біля банкомату. Якщо у момент отримання грошей за вашою спиною хтось стоїть, попросіть цю людину відійти, щоб вона не бачила, який код ви набираєте.

- Вводячи пін-код, прикривайте клавіатуру вільною рукою. Для того, щоб дізнатись чотири заповітні цифри, деякі аферисти залишають неподалік мініатюрну відеокамеру. 

- Не повідомляйте нікому конфіденційні дані картки (термін дії картки, тризначний код безпеки зі зворотнього боку картки  та код із СМС від банку).

- Не вводьте дані з карти на підозрілих сайтах.

-  Підключить СМС — банкінг і відслідковуйте всі операції з карткою.

-  Для оплати онлайн-покупок добре завести окрему картку і перекидати на неї рівно стільки грошей, скільки потрібно при певній операції.

- Якщо банкомат повідомив про видачу грошей але гроші чомусь не з’явились з отвору, не відходьте від банкомату, а негайно телефонуйте до банку (номер є на картці або на банкоматі). Якщо відійдите від банкомату – то з’явиться крадій, якій зніме накладку й гроші разом з ними.

    Якщо ви стали жертвою шахраїв – терміново телефонуйте до банку й вимагайте заблокувати картку! (у перші хвилини ще є можливість зупинити операції по картці й не дозволити шахраям вкрасти всі ваші гроші).

За статистикою, поліція розкриває кожен п’ятий подібний злочин. Але тільки якщо жертва своєчасно звертається до правоохоронців. 

Повернутись