Оратівчани вшанували 75-у річниці визволення району від нацистських загарбників

   13 березня 2019 року з нагоди відзначення 75-ї річниці визволення Оратівщини від нацистських загарбників відбулося покладання квітів та мітинг біля пам’ятника загиблим воїнам та матері-вдові.
   Вшанувати героїчний подвиг і жертовність воїнів-визволителів нашого краю у Другій світовій війні прийшли голова  райдержадміністрації Олег Чугункін, голова районної Ради Галина Лошак, заступник голови  райдержадміністрації Людмила Волощук, керівник апарату райдержадміністрації Інна Лясковська, а також керівники підприємств, установ, організацій району.
  Присутні поклали квіти до пам’ятника і й вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання.
   До учасників зібрання звернулися Оратівський селищний голова Ігор Барський та голова районної організації ветеранів війни України які закликали завжди пам’ятати величний подвиг визволителів рідної землі. Зазначивши, що мужність і вірність своїй Батьківщині ветеранів Другої світової війни є прикладом для нинішніх патріотів, які сьогодні боронять свою державу.
    «Великою ціною обійшлося визволення району – загинули майже чотири з половиною тисяч воїнів, на каторжні роботи до фашистської Німеччини було вивезено більше 1700  молодих людей – біда не оминула жодну  родину».
     Під час мітингу до районного краєзнавчого музею було передано картину місцевої майстрині Галини Доценко на якій відображено памятник загиблим воїнам та матері-вдові, а також  повернення солдата до рідної домівки.   
  75 років відділяють нас від дня визволення Оратівського району від нацистських загарбників. Давно заросли травою окопи. Давно сіють пшеницю на землі, яка горіла і стогнала. А люди… людям і досі болять завдані війною рани. Ми повинні завжди пам’ятати тих, хто відстоював цей мир на фронті, йшов партизанськими стежками, кував перемогу у ворожому тилу.
Повернутись