Палкі слова Великого Кобзаря звучать і сьогодні свіжо та велично

Щовесни, коли тануть сніги,
І на рясті просяє веселка, 
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуєм пам’ять Шевченка.
 
  В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу – Тараса Григоровича Шевченка. 205 років минуло з дня народження поета, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово.
    З метою вшанування пам’яті Великого Кобзаря у секторі обслуговування дітей Оратівської ЦРБ для юних читачів 3-А класу Оратівської ЗОШ відбулася літературно-поетична вікторина  «Живуть, Кобзаре любий, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово». Мета заходу – ознайомити наймолодших читачів з життям та творчістю українського народного поета Т.Г. Шевченка, показати, як він оспівував красу рідного краю пензлем і словом, сприяти їх національно-патріотичному вихованню, формувати у них почуття гордості за Україну. 
  Діти пройшли стежками тернистого життєвого шляху народного співця, від дитинства до поховання на Чернечій горі.  Дітей ознайомили з цікавими фактами, про які не пишуть в шкільних підручниках. Розповідь бібліотекаря вдало перепліталася із голосним читанням поезій Шевченка. Юні читайлики були дуже активними, відповідаючи на запитання літературної вікторини, розгадували кросворди, доповнювали рядки з Тарасових творів.
  Для цих маленьких українських громадян ще попереду Шевченкові твори, їх вивчення, їх розуміння і шанування того, що залишив нам у спадок Великий  Кобзар. Захід показав, що палкі слова Великого Кобзаря звучать і сьогодні свіжо та велично, закликаючи  любити свій край, свою рідну Батьківщину.
  Ми впевнені, що ці та інші заходи допоможуть молодому поколінню зрозуміти та усвідомити неоціненний вклад Тараса Шевченка в зародження та розвиток української культури, мови, нашої державності.  І ще раз переконатися, що
Поезія Шевченка – це вогник,
схожий на полум’я свічки,
що запалює душу людини…
 
Повернутись