Під час щотижневої наради заслухано інформацію начальника відділу освіти РДА Ф.Барановського про стан освітньої мережі району

Під керівництвом голови районної державної адміністрації Олега Чугункіна, 17  лютого 2020 року,  відбулася щотижнева оперативна нарада з начальниками структурних підрозділів райдержадміністрації, керівниками районних установ та  організацій, на якій було підсумовано роботу за попередній тиждень  та окреслено заходи на найближчий період 
На нараді прозвучали актуальні питання життя району, які стосувались соціальної сфери, медицини, культури, економіки, а також освіти. 
Зокрема за інформацією начальника відділу освіти райдержадміністрації Федора Барановського протягом 2018-2019 навчального року мережа закладів освіти включала 8 закладів освіти І-ІІІ ступенів, 8 закладів освіти І-ІІ ступенів, 2 заклади освіти І ступеня. Всього 18 закладів, в тому числі 6 навчально-виховних комплексів «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа» та 1 філію з закладом дошкільної освіти. В школах району навчалось 1222 учні. 
Протягом року освітній процес в школах району здійснювали 264 учителі та  85 педагогічних працівники навчали і виховували дошкільнят. 
У 7  закладах освіти (ЗОШ І-ІІІ ступенів сіл Балабанівка, Якимівка, Чагів, Скоморошки, НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» с. Фронтівка, НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ступенів» с.Кошлани та с. Лопатинка) працюють 7 груп продовженого дня, в них – 195 учнів. 
В ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Балабанівка, с.Якимівка та с.Чернявка функціонують 5 інклюзивних класи для навчання 6 дітей з особливими потребами.
На сьогодні триває реформування освітньої галузі. Створено освітнє середовище для учнів 1-х та 2-х класів згідно вимог Нової української школи. На суму освітньої субвенції 551,8 тис. грн. та місцевого бюджету  61,3 тис. грн. закуплено: 13 плазмових телевізори на 49 дюймів, компʼютерне обладнання, меблі  (парти, стільці, столи та стільці для вчителя, шафи для зберігання засобів навчання, контейнери для роздаткового матеріалу, меблі для зони відпочинку), дидактичний матеріал. Учні 1-го та 2 класів стовідсотково забезпечені підручниками.
В 2019 році 3 опорні заклади загальної середньої освіти району сіл Балабанівка,  Скоморошки та Чагів отримали сучасний математичний кабінети на загальну суму 990 тис. грн. На всі інші школи закуплено 53 персональних комп᾽ютери. 
Закінчили основну школу і отримали свідоцтво про базову загальну середню освіту 119 випускників, з них свідоцтва з відзнакою 10 випускників. Закінчили старшу школу і отримали атестат про повну загальну середню освіту 59 випускників. 
З 03 по 21 червня 2019 року функціонувало 14 пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням дітей, у яких відпочило 697 (63%) учнів. З них 2 англомовні пришкільні табори відпочинку «Світанок» ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Чагів та «Мрія» ЗОШ І-ІІ ступенів с. Скала. В мовних таборах працювали волонтери з Англії в ЗОШ І-ІІІ ст. с.Чагів з 03 по 14 червня, а в ЗОШ І-ІІ ст. с.Скала з 10 по 14 червня.  За кошти районного бюджету забезпечено оздоровлення 9 дітей.  5 дітей дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування оздоровилися у Вінницькій дитячо–юнацькій спортивно–оздоровчій базі «Колос» та 4 дітей учасників АТО оздоровилися в лікувально-оздоровчому спортивному комплексі «Маяк» с. Селище, Тиврівського району. За кошти обласного бюджету оздоровились та відпочили 27 дітей, з них 6 дітей оздоровилися в Міжнародному дитячому центрі «Артек» (м. Київ, Пуща-Водиця), 6 дітей оздоровилися в Державному дитячому центрі «Молода гвардія», 3 дітей оздоровилися в дитячому санаторії «Подільський Артек» (с. Заозерне). 8 дітей відпочили в таборі «Аїст» (Одеська область) та  4 дітей відпочили в таборі «Колос» (м. Вінниця). 
На виконання «Програми роботи з обдарованою молоддю» значна увага приділялась роботі з обдарованими дітьми. Проведено І та ІІ етап Всеукраїнських олімпіад з 16 базових дисциплін, забезпечено участь учнівських команд району в ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіад. ІІ етапові олімпіад передувало проведення шкільних учнівських олімпіад в усіх закладах освіти району, участь в яких брали 1836 учнів. В районному етапі олімпіад брали участь 326 учнів, з них 73 стали призерами, в тому числі – 11 вибороли  дипломи першого ступеня, 14 – другого ступеня, 44 – третього. 
Забезпечувалась участь учнів у різноманітних  районних  та обласних конкурсах: ім.П.Яцика, ім.Т.Г.Шевченка, учнівської творчості, художньої самодіяльності, районних олімпіадах для учнів початкових класів, конкурсах малюнків та творів на різноманітну тематику.
Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти створюються належні умови для безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів та педагогічних працівників. Підвіз здійснюється 13 шкільними автобусами із 25 населених пунктів до 11 закладів загальної середньої освіти. Підвозиться 476 учнів та 35  педагогічних працівників. 
В школах району організовано гаряче харчування школярів, яким охоплено всіх бажаючих школярів. Безоплатним гарячим харчуванням забезпечено учнів початкових класів, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з малозабезпечених сімей, дітей учасників АТО, дітей переселенців. На харчування дітей в 2019 році  районним бюджетом виділено 900 тис. грн.  Середня вартість обідів становила 8,5 грн. 
Належна увага приділялась зміцненню матеріально-технічної, навчально-матеріальної бази закладів освіти. З метою впровадження заходів з енергозбереження в ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Новоживотів, с.Якимівка, замінено 34 вікна, в ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Якимівка, НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ступенів» сіл Кошлани та Лопатинка  замінено 6 дверей. В ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Чагів придбали класну дошку та морозильну камеру, в ЗОШ І-ІІ ступенів с.Заруддя замінено підлогу в одному класі, в ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Новоживотів зроблено стелю та освітлення в класній кімнаті, в ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Скоморошки виклали тротуарною плиткою вхід до школи, в НВК с.Фронтівка виклали парадний вхід плиткою та придбали накриття на криницю, в ЗОШ І-ІІ ступенів с.Скала закуплено комп’ютерну техніку для 1 класу. Зроблено поточний ремонт опалювального пункту в НВК с.Лопатинка, відремонтовано теплотрасу в ЗОШ с.Скала, замінено димохідну трубу та відремонтовано дах в ЗОШ с.Якимівка.   До 1 млн. грн.  спонсорських коштів Сандула В.І. вкладено в ремонт НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ступенів» с.Лопатинка  замінено дах, зроблено та викладено тротуарною плиткою центральний вхід до перед школою.  
Проведено  капітальний ремонт парадного входу  та  замінено віконні блоки у ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Новоживотів, проведено поточні ремонти: опалювального пункту та котельні з заміною насоса в НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ступенів» с.Лопатинка, даху із заміною димохідної труби в ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Якимівка, теплотраси ЗОШ І-ІІ ступенів с.Скала, вхідної площадки в ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Скоморошки,  опалювальної системи та котельні з заміною котла в ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Чернявка,  котельні в ЗОШ І-ІІ ступенів с. Животівка.
Для проведення ремонтних робіт в закладах освіти в 2019 році використано з місцевого бюджету 1 млн. грн. та залучено 1 млн. 300 тис. грн.  позабюджетних коштів.
Проводилась робота по зміцненню матеріально-технічної бази ЗДО. На ці потреби використано 121 тис. грн. бюджетних коштів та 166 тис. грн. позабюджетних коштів. Проведено  в усіх закладах косметичний ремонт.
За результатами наради головою райдержадміністрації було надано ряд рекомендацій та доручень керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації та організацій району, згідно з повноваженнями, які покладені на них відповідно до чинного законодавства.
 
Повернутись