Підписано меморандум, який дасть «друге дихання» 45-му експериментальному механічному заводу

Голова Вінницької облдержадміністрації Іван Мовчан, вінницький міський голова Володимир Гройсман, заступник генерального директора Державного концерну «Укроборонпром» Володимир Лайшев і директор державного підприємства «45-й експериментальний механічний завод» Микола Чумак підписали меморандум про співпрацю. 
У меморандумі зокрема йдеться про реорганізацію Державного підприємства «45-й експериментальний механічний завод» шляхом приєднання до нього Державного підприємства «732-й Вінницький ремонтний завод» з метою відновлення промислового потенціалу підприємств оборонного комплексу. 
Перед підписанням меморандуму Іван Мовчан запевнив:
«Ми спільно вирішуватимемо проблеми, які накопичилися на цих підприємствах. Йдеться і про заробітну плату, і про погашення боргів перед Пенсійним фондом, і про утримання комунікацій, і про розвиток територій. Головні наші завдання – збереження наявних і створення нових робочих місць, збільшення рівня заробітної плати. 45-й завод випускає продукцію не тільки для потреб Міністерства оборони, а й для господарського комплексу (насоси, автоцистерни). Продукція конкурентоспроможна, нею цікавляться потенційні замовники не тільки з України, а й з інших країн. Керівник заводу має чітку позицію і власне бачення модернізації виробництва. Значна частина основних фондів має рівень зношеності 80-90% – це практично металобрухт. Потрібно оперативно провести оновлення виробництва, щоб не втратити потенційних замовників. На підприємствах є чудові колективи високопрофесійних працівників, які мають величезний досвід роботи і можуть строювати якісний продукт». 
Володимир Гройсман озвучив позицію міської влади: 
«Приємно, що ми маємо надійного партнера – «Укроборонпром», який взяв на себе серйозні зобов’язання. Я впевнений, що обрана стратегія є виправданою, адже зупинився процес руйнації і знайдено шлях до оздоровлення виробництва, нарощення його обсягів і збільшення кількості робочих місць. Міська влада готова зробити все, щоб підприємство динамічно розвивалося. Залишкове майно реалізуватимемо відкрито, через публічні аукціони». 
Володимир Лайшев повідомив, що «Укроборонпром» визначив конкретний перелік об’єктів, які потрібні для виконання поставлених виробничих завдань. Йдеться і про об’єкти нерухомості, і про земельні ділянки. Визначено перелік обладнання, яке має бути списано, модернізовано або замінено. 
«Працюючи спільно, ми матимемо можливість залучати додаткові кредитні ресурси, – підкреслив Володимир Лайшев. – Сподіваюся, що процес реорганізації ми завершимо до кінця року. Нині налагоджуємо виготовлення сільськогосподарських машин, зокрема – для зберігання і переробки молока, заготівлі кормів, перевезення добрив. Для аграрного регіону дуже важливо мати підприємство, яке вироблятиме таку техніку». 
Микола Чумак запросив журналістів відвідати підприємство і повідомив:
«2009-2010 роки були для підприємства надзвичайно проблемними. У зв’язку з кризою обсяги виробництва були зменшені майже удвічі. У 2011 році ми вийшли на до кризовий рівень. Цього року ми плануємо збільшити обсяг виробництва майже на 60% у порівнянні з минулим роком, а експорт продукції – майже наполовину. Упевнений, що підписаний меморандум дасть заводу нове життя». 

Повернутись