Право освітній захід з учнями 10-х та 11-х класів Оратівської ЗОШ І-ІІІ ст.

 З метою  проведення в районі Всеукраїнського тижня права 08 грудня начальник юридичного відділу апарату райдержадміністрації Людмила Волощук провела право освітній захід для учнів 10 –х та 11-х класів Оратівської ЗОШ І-ІІІ ступенів в центральній районній бібліотеці. Під час зустрічі Людмила Станіславівна  ознайомила учнів із положеннями  Загальної  Декларації прав людини, яка прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року. Вона має основоположне значення для міжнародної регламентації прав і свобод людини. Загальна декларація прав людини проголосила всіх людей вільними і рівними у своїй гідності й правах. Вона є першим міжнародним документом, що найповніше виклав перелік прав людини, який базується на  десяти християнських заповідях, англійських, американських і французьких законодавчих актах щодо прав людини.
  Загальна декларація прав людини не є обов’язковим документом, проте відбиває загальну домовленість народів світу і служить моральним зобов’язанням для членів міжнародного співтовариства. Це дає підстави використовувати Декларацію в юридичному,  моральному та політичному плані як на міжнародному, так і на національному рівні.
  Загальна декларація прав людини стала складовою частиною багатьох міжнародних документів з прав людини, зокрема Хартії про права людини, до якої увійшли Міжнародний пакт про економічні, соціальні й культурні права. На відміну від Загальної Декларації, кожний Пакт має обов’язкову силу для країн, що його підписали. Пакти поширюють і конкретизують положення Декларації. До Хартії прав людини належить і Факультативний протокол до Міжнародного пакту про громадянські та політичні права.
Також учням було запропоновано вирішити ситуаційні завдання, що стосуються прав людини і громадянина.
Повернутись