Прем'єр-міністр України взяв участь у X Міжнародній конференції YES у Ялті

 

21 вересня Прем’єр-міністр України Микола Азаров взяв участь у X Міжнародній конференції «Ялтинська європейська стратегія» (YES) у Ялті.

У рамках Конференції Глава Уряду зустрівся із співголовою Моніторингової місії Європейського парламенту екс-президентом Патом Коксом, який подякував Миколі Азарову за підтримку роботі місії з боку Уряду і особисто Прем’єр-міністра. Пат Кокс також високо оцінив рівень, на якому організована робота Міжнародної конференції YES у Ялті.

Крім того, Микола Азаров виступив перед учасниками X Міжнародній конференції «Ялтинська європейська стратегія» (YES) і відповів на їх запитання.

Він наголосив, що Україна працює над запровадженням європейських стандартів у всіх сферах життя. Зокрема, перехід на європейські стандарти якості медичних препаратів (GMP) повернуло довіру до вітчизняних ліків та вдвічі збільшило їх виробництво.

Прем’єр-міністр також ознайомив учасників Конференції з результатами роботи України в напрямку забезпечення енергетичної незалежності нашої країни та диверсифікації джерел енергопостачання. Так, за результатами робочої поїздки до Нідерландів, яку Глава Уряду здійснив 12-13 вересня поточного року, між Урядом України і компанією Royal Dutch Shell було підписано угоду про операційну діяльність щодо угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межахЮзівської площі. Компанія Shell має у своєму розпорядженні новітні технології, що дають можливість безпечно видобувати сланцевий газ у густонаселених районах, і вона уже приступила до роботи. На даний момент Royal Dutch Shell пробурила першу свердловину для видобутку сланцевого газу в Україні.

Говорячи про енергозабезпечення України та постачання газу Російською Федерацією Микола Азаров наголосив, що від дії кабальних контрактів 2009 року може понести збитки не лише Україна, але й Росія: «За 3,5 роки ми з 41 до 25 млрд. кубометрів скоротили закупки російського природного газу. І ми відверто говоримо нашим російським партнерам: якщо контракт, який вони змогли отримати у 2009 році, не буде змінений, то ми і далі будемо йти шляхом зменшення закупок російського газу. Хто від цього виграє? Програє і Росія, і Україна. Росія програє, тому що втратить найбільшого покупця газу. Програємо й ми, оскільки будемо змушені відволікати фінансові ресурси від таких важливих напрямків як, наприклад, модернізація нашої економіки».

Крім того, Прем’єр-міністр України Микола Азаров вважає за необхідне нарешті врегулювати питання роботи української ГТС. Він закликав Російську Федерацію, як експортера природного газу, і Європейський Союз, як споживача, визначитися із обсягами газу, які транспортуватимуться українською газотранспортною системою.

Особливу увагу Микола Азаров приділив підписанню Україною Угоди про асоціацію та створення всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС. На його переконання, цей крок не несе жодних ризиків для країн Митного союзу. Навпаки, Україна зацікавлена у співпраці як з ЄС, так і з країнами Митного союзу. Більше того, Глава Уряду 25 вересня поточного року планує взяти участь у засіданні Вищої євразійської економічної ради, яке відбудеться в Астані. Він зазначив, що участь Прем’єр-міністра у такому заході свідчить про важливість ринку країн Митного союзу для України.

Учасниками щорічної зустрічі «Україна і світ в епоху змін: фактори успіху» також стали 250 провідних представників політичних, ділових і громадських кіл з 20 країн світу.

 

Повернутись