Привітали з Масляною

  Масляна - це свято веселощів, млинців та гарного настрою. Говорячи про походження Масляної слід знати, що це стародавнє слов'янське свято, що бере свої витоки з язичницької культури і збереглося після прийняття християнства до цих часів.
  Щороку Масляна святкується в останній тиждень перед Великим постом, за сім тижнів до Великодня.
  Кульмінацією Масляної залишається і донині спалювання опудала Зими - символу настання Весни. Передують такому обрядовому спаленню пісні, ігри, танці, хороводи, що супроводжуються частуванням і млинцями.
  Цей обряд свята являє собою своєрідну традицію родючості і пов'язаний з ідеєю відродження через жертвоприношення і смерть; а також плодоносних сил природи і поновлення її життєвої сили. У це свято народом здавна був закладений глибокий зміст, який полягав у тому, що народження життя відбувається через боротьбу, смерть і воскресіння.
  Прощання з Масляною завершувалося в перший день Великого посту - Чистий понеділок, який вважали днем очищення від гріха і скоромної їжі. У Чистий понеділок обов'язково милися в лазні, а жінки мили посуд і "парили" молочний посуд, очищаючи його від жиру і залишків скоромного.
   Сьогодні, 12 лютого колектив працівників райдержадміністрації привітали з початком масляного тижня  народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Кумасі» Чагівського сільського будинку культури з обрядовими  піснями та танцями.
Повернутись