Продукція сільського господарства і харчової промисловості складає 346 млн.дол. або 61% загального обсягу експорту Вінницької області

  

  Продукція сільського господарства і харчової промисловості формує значну частину зовнішньоторговельного обороту області. Її частка у вартісній структурі за січень–жовтень 2013р. склала 39%. 

В експорті товарів сільськогосподарська продукція та продукти її переробки становлять 346 млн.дол. або 61% загального обсягу експорту. Однією із основних груп в експорті стали жири та олії рослинного або тваринного походження. Так, за січень–жовтень 2013р. обсяги експорту їх склали 125 тис.дол. За межі України суб’єкти господарювання області експортували 90 тис.т олії соняшникової. Найбільшими її споживачами були Китай (36 тис.т), Віргінські острови (21 тис.т), Індія (10 тис.т), Польща (5 тис.т), Оман (4 тис.т), Єгипет (3 тис.т), Вірменія та Об’єднані Арабські Емірати ( по 1 тис.т). 
  Продукти переробки овочів в обсязі експорту сільськогосподарської продукції складають 44 млн.дол. Так, в значних обсягах експортувались соки з плодів, в основному, до Російської Федерації (11 тис.т), Австрії (7 тис.т), Казахстану (2 тис.т), та Білорусі (1 тис.т); плоди консервовані – до Білорусі (3 тис.т), Російської Федерації (462 т) та Молдови (409 т). Зернових культур за цей період експортовано 173 тис.т. В основному, це кукурудза (79 тис.т), що експортувалась до Туреччини, Сирійської Арабської Республіки, Японії, Іспанії, Нідерландів, Ірландії, Данії, Єгипту, Ізраїлю, Італії, Німеччини і Тунісу; пшениця (76 тис.т) – до Єгипту, Кенії, Японії, Йорданії, Сирійської Арабської Республіки, Ємену, Ізраїлю, Ефіопії, Пакистану, Таїланду, Лівії, Банґладешу; та ячмінь (17 тис.т) – до Тунісу, Кувейту та Саудівської Аравії. Крім того, експортовано 2 тис.т круп зернових до Молдови, Азербайджану, Польщі та Російської Федерації. 
Експорт живих тварин та продуктів тваринного походження становить 17262 тис.дол. Так, м’ясо великої рогатої худоби експортувалось, в основному, до Азербайджану (758 т), Російської Федерації (556 т), Туркменістану (360 т) та Молдови (217 т); молоко та вершки – до Молдови (4090 т), Азербайджану (283 т) та Грузії (170 т); сири всіх видів, масло вершкове та інші жири – до Молдови (285 т); мед натуральний – до Литви (256 т), США (177 т) та Російської Федерації (120 т).
  Обсяги імпорту сільськогосподарської продукції і продовольства за січень–жовтень 2013р склали 39 млн.дол. Їх питома вага у вартісній структурі імпорту становить 9%. 
  Імпорт готових харчових продуктів складає 13 млн.дол., в основному, це продукти переробки овочів та залишки і відходи харчової промисловості.       Так, з Російської Федерації надійшло 1784 т консервованих овочів та плодів, з Бельгії та Китаю, відповідно, 1690 т та 1439 т кормів для тварин.
 На продукцію рослинництва приходиться 26% всього імпорту сільськогосподарської продукції. В цій групі найбільше імпортуються їстівні плоди (3 тис.т), а саме: банани, цитрусові, виноград, яблука, персики, ківі, суниці, полуниці та ожина, що поставлялись з Молдови, Греції, Іспанії, Італії, Польщі, Туреччини, Китаю, Марокко, Південної Африки, Аргентини, Еквадору, Мексики, Чілі та Уруґваю 
  Імпорт живої худоби та птиці склав 10 млн.дол. Зокрема, завозилась свійська птиця з Словаччини (2614 тис. штук), Польщі (2521 тис. штук), Чехії (1119 тис. штук), Угорщини (29 тис. штук) та Німеччини (21 тис. штук).
  6 млн.дол. становить імпорт жирів та олії тваринного і рослинного походження, це, в основному, гліцерин, що ввезений з Іспанії (4 тис.т), Румунії (2 тис.т), Портуґалії і Білорусі (по 1 тис.т) та олія пальмова – з Індонезії та Малайзії, відповідно, 780 т та 173 т. 
  Обсяги імпорту молока і молочних продуктів у січні–жовтні 2013р. склали 3,5 млн.дол. Основу їх складають масло вершкове та інші жири вироблені з молока, що поставлялись із США та Бельґії.

За матеріалами Головного управління статистики у Вінницькій області
 

 

 

Повернутись