Проект «Нова українська школа» – це відповідь на виклики, які отримала система освіти від суспільства

На цьому наголосив заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк сьогодні, 14 травня, у програмі «Час змін» в ефірі радіо «Місто над Бугом».
 
Під час інтерв’ю значна увага була приділена реформі освіти та проекту Нова Українська Школа, який стартував з 1 вересня 2018 року.
 
Ігор Івасюк підкреслив, що НУШ не є продовженням радянської системи освіти і це не калька з інших світових освітніх проектів, хоча існує багато позитивних прикладів. Зокрема, посадовець назвав досить ефективними системи освіти у Фінляндії та країнах південно-східної Азії, адже учні саме цих країн все частіше стають переможцями у всесвітніх олімпіадах з точних наук.
 
«Українські діти також гідно представляють нашу країну на подібних олімпіадах, але це не є наслідком отриманих знань в системі загальної освіти, це є наслідки якісної елітної освіти. Тож ми повинні зробити все від нас залежне, щоб кожна дитина по закінченню школи могла досить легко соціалізуватись в суспільстві, знайшла себе як особистість, мала достатній життєвий досвід і багаж знань, щоб обрати улюблену спеціальність та її отримати», - зауважив Ігор Івасюк.
 
За словами заступника голови ОДА це досить прості завдання перед загальною освітою, але саме у проекті НУШ зібрано найкраще із того досвіду який є і був набутий освітянами України і той досвід, який вивчали в інших країнах. В результаті НУШ є виключно українською системою освіти, яка стоїть на наших освітніх традиціях, сформованих ще з XVIII століття.
 
Оцінити нову систему, в першу чергу, можуть діти та їх батьки, але найголовніше, що реформа освіти, на відміну від багатьох реформ, що розпочинались свого часу в Україні, підкріплена реальним фінансовим ресурсом. Зокрема в минулому році всі, без винятку, області України, з державного бюджету отримали додаткове фінансування на перепідготовку вчителів, які працюватимуть по проекту НУШ та на матеріально-технічне забезпечення класів та шкіл.
 
«Загалом в минулому році Урядом України виділено 1 млрд грн на реалізацію проекту нової української школи, а цього року ще більше. Зокрема Вінниччина отримала в минулому році майже 46 млн грн, 12 млн на перепідготовку вчителів та ще 12 млн виділено з місцевих ресурсів. І сьогодні ми бачимо, що класи НУШ кардинально відрізняються від тих, які ми звикли бачити раніше. І в цьому році проект продовжується, адже минулорічні першокласники переходять до другого класу , а перші класи знову набираються по цьому ж проекту. Тож необхідно знову підготувати вчителів та створити всі умови для навчання дітей. Загалом реформа розрахована на повних 10 років», - зазначив Ігор Івасюк.
 
Крім того посадовець висловив переконання, що освітня реформа матиме позитивний результат і стане однією з найбільш вдалих, адже освіта досить консервативна галузь, де, проводячи системно ефективні зміни, важко повернутись назад.
Повернутись