Районний фестиваль «Під Віфлиємською зорею» зустрічав гурти колядників

Різдво-родинне свято,в часі якого ми маємо нагоду побачитись і посвяткувати в колі найближчих,найрідніших.
Але ми не забуваємо і ще про одну нашу родину,родину всіх оратвчан району та всіх українців,як велику,горду,незламну родину. Тому традиційно в районі проходить районний фестиваль колядок та щедрівок «Під Віфлиємською зорею» ,який є символом нашого   єднання  як гарної родини. У часі Різдвяних свят ведуча побажала всій великій українській родині добра,любові та злагоди,миру і процвітання. Нехай Ісус Христос оберігає наш народ,допомагає нам в усіх благих справах. Нехай наші молитви,колядки і щедрівки,наші старання і добрі справи нам на успіх і перемогу. І запросила до слова  почесних гостей фестивалю заступника голови районної державної адміністрації Волощук Л .С.,в.о.начальника відділу культури і туризму Царук С.О. та начальника відділу освіти , культури,молоді та спорту Оратівської об»єднаної територіальної громади Латюк Н.В.
Далі ведуча доносить інформацію,що по всьому світу стала чудова новина. Історична мить 6 січня 2019 року  у Різдвяний день Предстоятелю Православної церкви України   митрополиту Епіфанію   вручено Томос для України про автокефалію. Це визнання всього православного світу українського православного народу та його єдиної помісної церкви.
 Митрополит Київський і всієї України Епіфаній та Вселенський патріарх разом проводять  урочисте богослужіння перед врученням Томосу  . І саме тут на весь світ лунає наша Українська колядка «Нова рада стала»,яка об»днує всіх православних України. І ми сьогодні всі разом підтримаємо цією колядкою всіх православних людей.
 Звучить піднесено колядка «Нова радість стала»,  яку виконує народний аматорський хоровий колектив під керівництвом Івана Гнатюка та всі присутні.
«Колядники,заходьте на гостину,віншуйте наш район і Україну»  зі своїми віншуваннями на районний фестиваль прибуло 22 гурти колядників із різних куточків на нашого району. Поряд із уже знаними нашими народними фольклорно-етнографічними колективами із своїми колядками та щедрівками вперше прибули колядники із Малої Ростівки, Сологубівки,дитячий колектив «Веселка» Оратівецького сільського клубу. Найбільш делегованою на фестивалі була Животівка вони представили три колективи серед  них   колектив учителів та учнів місцевої школи. 
  У фойє було розташовано виставку картин «Мистецька хуртовина»,яку облаштували працівники районного краєзнавчого музею,а основу виставки склали різдвяно-зимові картини  художниці народного малярства Ганни Дячук із Животівки та роботи народної аматорської студії «Чарівниця» із Підвисокого. Також гості фестивалю мали можливість почастуватися Кутею,а журі визначити три найсмачніші куті і ними стали  кутя із с.Оратів,с.Чернявка та колективу  «Берегиня» смт Оратів. Всі гурти отримали Дипломи фестивалю та різдвяні сувеніри від дитячої зразкової студії «Юний майстер» районного Будинку культури та керівника студії Галини Доценко. Всім учасникам заходу побажали здоров»я і добра від Різдва і до Різдва.
Повернутись