Реформування освітньої галузі для покращення якості надання освітніх послуг - один з важливих напрямків розвитку гуманітарної сфери Вінниччини

Про це сьогодні, 30 січня, зазначив заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк під час підсумкового засідання колегії ОДА.
 
Інформуючи про ключові досягнення соціально-гуманітарної сфери Вінниччини у 2018 р., Ігор Івасюк акцентував увагу на реформуванні освітньої галузі регіону, зазначивши про основні пріоритети та напрямки розвитку освіти у 2019 році.
 
За словами заступника голови ОДА, на сьогодні в регіоні функціонує 1657 закладів освіти, де освітні послуги отримують 287 тис. здобувачів. 
 
Знаковою подією у 2018 році стало відкриття нових навчальних закладів-довгобудів, таких як: Зведенівська середня загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів Шаргородського району, Сосонська середня загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів Вінницького району та Михайлівська середня загальноосвітня школа І –ІІІ ступенів Шаргородського району.
 
«Важливим кроком для підтримки обдарованих дітей та підвищення якості освітніх послуг в області стало створення Подільського науково-технічного ліцею для обдарованої молоді, де сьогодні навчається 191 ліцеїст.  Варто зазначити, що кожен третій учень зазначеного ліцею став призером міської олімпіади. На даний час розпочато проведення олімпіад обласного рівня. Зокрема, чотири ліцеїсти, які взяли участь в обласній олімпіаді з математики, вже стали переможцями», - зауважив Ігор Івасюк.
 
Під час засідання заступник голови ОДА також поінформував про створення опорних шкіл в області. За словами Ігоря Івасюка, на Вінниччині функціонує 45 опорних закладів та 62 філії. Так, Вінницька область увійшла до списку лідерів на всеукраїнському рівні та посіла 5 місце за кількістю опорних закладів. Також для підтримки опорних закладів було придбано 50 комплектів обладнання для кабінетів математики на суму 18,2 млн. грн.
 
Ігор Івасюк також поінформував про використання коштів освітньої субвенції у 2018 році. Варто зазначити, що Вінниччина також стала однією з тих областей, де було освоєно субвенцію на освітні потреби в повному обсязі – на 99,9%. Пріоритетним напрямом залишається підтримка Нової української школи, зокрема, у минулому році було придбано 226 фабрик друку на загальну суму 6,7 млн. грн.  Також в області створено інноваційні навчально-тренінгових класів на суму 1,6 млн. грн.
 
Не менш важливим напрямком роботи залишається розбудова мережі інклюзивно-ресурсних центрів. Одночасно зроблено важливі кроки у реалізації соціальної програми «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Зокрема, в області створено 28 ІРЦ, що відкриє нові можливості для дітей з особливими потребами.
 
Під час підсумкового засідання колегії Ігор Івасюк також поінформував про створення 9 сучасних навчально-практичних центрів на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти області у 2018 році. За словами Ігоря Івасюка, на сьогодні в області функціонує 15 таких центрів.
 
Підсумовуючи виступ, Ігор Івасюк підкреслив, що розвиток освіти та забезпечення якісних освітніх послуг в регіоні залишається пріоритетним напрямком роботи керівництва області.
Повернутись