Робоча нарада депутатським корпусом та громадським активом Осичнянської територіальної громади

На виконання норм Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» 11 липня відбулася робоча зустріч голови райдержадміністрації Олега Чугункіна з депутатським корпусом та громадським активом Осичнянської територіальної громади.

Відкриваючи нараду Олег Павлович зазначив: «Ключовою ідеєю децентралізації є передача на місця повноважень, щоб Ви тут на місці, приймали рішення по землі, по ставках по майну, по всіх питаннях які стосуються вашої життєдіяльності. На сьогодні  Уряд і Президент України не відходять від цієї мети, ні на крок. До кінця цього року усі об’єднані територіальні громади матимуть право розпоряджатись землею не в межах населеного пункту а в межах громади.

Звертаю особливу увагу, що при проходженні процесу приєднання до вже існуючої ОТГ, складається програма розвитку громади, яку обов’язкового мають підписати представники громади яка приєднується та представники ОТГ. Тобто, підписується певна угода, за якою прописується чіткий план дій, щодо подальшого розвитку територіальної громади.

Також, Ваші представники обов’язково увійдуть до депутатського корпусу ОТГ, та людина, яка буде старостою - буде членом виконавчого комітету ОТГ, тобто за Вами  залишається повноцінний контроль над тією громадою де проживаєте »

На зустріч був запрошений радник з питань регіонального розвитку Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування Войчицький Юрій, який поінформував про  стан процесу децентралізації у Вінницькій області, методологію та перспективи приєднання до Оратівської ОТГ.  Також начальник відділу методології та організації бюджетного процесу об’єднаних територіальних громад Департаменту фінансів Вінницької облдержадміністрації Шарий Андрій озвучив аналіз фінансової спроможності Осичнянської територіальної громади у контексті децентралізації. І на завершення, голова Оратівської об’єднаної територіальної громади Ігор Барський поінформував про роботу Оратівської ОТГ та окреслив перспективи розвитку на найближчий період.

 

 

Повернутись