Робоча зустріч з питань реалізації програми "Доступні ліки"

Сьогодні, 1 червня перший заступник голови районної державної адміністрації Василь Поліщук провів робочу нараду з головним лікарем центру первинної медико-санітарної допомоги, сімейними лікарями закладів охорони здоров’я району та представниками аптечного бізнесу щодо питання реалізації та впровадження в дію Урядової програми «Доступні ліки».
З 1 квітня в Україні стартувала Урядова програма «Доступні ліки», головна мета реімбурсації – забезпечення хворих необхідними лікарськими засобами, які покращать якість життя хворих та зможуть запобігти виникненню ускладнень. Програма «Доступні ліки» надає можливість отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями: серцево-судинні захворювання; бронхіальна астма; цукровий діабет 2 типу.
Міністерством охорони здоров’я 03.04.2017 року затверджений Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає повному або частковому відшкодуванню. В Реєстрі зареєстровано 157 препаратів по 21 діючій речовині (міжнародна непатентована назва), з них 16 – серцево-судинні захворювання , 2 – цукровий діабет ІІ типу, 3 – бронхіальна астма.
За інформацією Ігоря Якимовича, головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги, в районі станом на 26 травня у рамках реалізації програми виписано 3517 рецептів, з яких отоварено 1238 на суму 33 тис. 549 грн. із передбаченого фінансування у 358 тис. грн. на поточний рік. Найбільше виписаних рецептів припадає на серцево-судинні захворювання – 3357, з них реалізовано – 1180, бронхіальна астма – 88, а реалізовано – 34, цукровий діабет ІІ типу – 72, реалізовано – 24. 
Процедура отримання ліків полягає в тому, що пацієнт спочатку звертається до сімейного лікаря або за потребою до вузького спеціаліста, а потім до сімейного лікаря, який виписує рецепт на отримання ліків. Далі пацієнт звертається в аптечний заклад, де отримує ліки, вартість яких повністю або частково оплачує держава. Однак на думку усіх присутніх на нараді найважливіше питання щодо реалізації програми полягає у відсутності значної кількості препаратів з Реєстру або ж наявні препарати хворих не задовольняють якістю. Також проблематичним є питання отримання ліків за рецептами жителів сіл, в яких відсутні аптечні заклади.
За підсумками робочої зустрічі було напрацьовано механізм подальшої співпраці сімейних лікарів та аптек щодо реалізації виписаних рецептів у відповідності до наявних препаратів, які беруть участь в програмі «Доступні ліки».
 
 
Повернутись