Робота закладів охорони здоров’я та освіти Вінниччини в умовах COVID – 19, інформаційно-роз’яснювальна кампанія щодо запобігання поширенню коронавірусу та робота соціальної сфери - основні питання апа

Сьогодні, 12 жовтня, в форматі онлайн відеозв’язку відбулась щотижнева апаратна нарада під керівництвом заступника голови ОДА Сергія Здітовецького.
 
Так, директорка Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА Ольга Задорожна поінформувала про роботу закладів охорони здоров’я первинного та вторинного рівнів в умовах COVID-19. Також вона проінформувала щодо поточної ситуації в області із захворюваністю на коронавірусну інфекцію:«У двадцяти опорних лікарнях області наразі на стаціонарі із підтвердженим COVID-19 перебуває 388 дорослих та 4 дитини, з підозрою на коронавірус –593 дорослих та 18 дітей. Нажаль, від початку пандемії, в області зареєстровано132 летальних випадки. За останню добу зареєстровано 2 летальних випадки.Станом на сьогодні одужали 4595 осіб, в тому числі 343 дитини та 641 медпрацівник. На даний час хворіє 2911осіб, з них: 106 дітей та 230 медпрацівників».
 
Також Ольга Задорожна повідомила, що від завтра планується збільшення тестувань за рахунок лабораторій Вінницького обласного клінічного центру профілактики та боротьби зі СНІДом. Завдяки цьому в області за добу робитимуть на 200 ПЛР-тестів більше. Задля цього з обласного бюджету додатково виділено 370 тис грн на закупівлю тест-систем.
 
Разом з тим в області активно ведуться роботи спрямовані на збільшення кількості ліжок для хворих на коронавірус. Зокрема ліжковий фонд збільшиться за рахунок Обласного протитуберкульозного диспансеру, де наразі завершуються роботи із підведення кисню і створення всіх необхідних умов для лікування пацієнтів із COVID-19.
 
Щодо організації освітнього процесу в умовах карантину поінформував в.о. директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Володимир Буняк. Він, зокрема, зазначив, що є рекомендації встановити канікули в загальноосвітніх навчальних закладах, незалежно від зонування території, з 15 до 30 жовтня включно.
 
«Стосовно закладів професійної  фахової та передвищої освіти, то їм буде рекомендовано перейти на дистанційну форму навчання на період з 15 жовтня по 15 листопада з обов’язковим виїздом всіх студентів з гуртожитків і поверненням коштів за проживання. Завтра очікується відповідний розпорядчий документ Кабміну»,- повідомив Володимир Буняк.
 
Посадовець також навів статистику захворюваності на коронавірусну інфекцію: «Наразі COVID-19 підтверджено у 27 учнів, вчителів та працівників загальноосвітніх шкіл хворіє - 96.На самоізоляції перебувають 4 тис 416 дітей і 436 вчителів та працівників шкіл. Всього на даний час перебувають на самоізоляції 264 класи та 16 загальноосвітніх закладів».
 
Про здійснення в області інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо профілактики та запобігання поширенню коронавірусної інфекції розповіла заступниця директорки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Альона Лавровська. Вона наголосила, що в області постійно здійснюється широка інформаційна кампанія з інформування населення щодо питань запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19. З цією метою на сайті облдержадміністрації створена відповідна рубрика під назвою «Коронавірус», в якій розміщується вся необхідна інформація про коронавірус.
 
Окрім цього, Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА здійснюється щоденне інформування населення щодо ситуації в області на захворюваність COVID-19 фахівцями галузі охорони здоров’я, Держпродспоживслуби, обласного лабораторного центру та науковців.
 
«Протягом карантинного періоду в області виготовлено та розміщено10 тис. плакатів з роз’ясненнями, як себе поводити аби запобігти захворюванню. Лише за минулий тиждень з тематики COVID -19 було оприлюднено 232 матеріали, з них:13 соціальних роликів, 19 сюжетів на місцевих телеканалах, 180 матеріалів в електронних ЗМІ та 20 матеріалів у друкованих ЗМІ», - зазначила Альона Лавровська.
 
Про поточну діяльність у соціальній сфері області доповів заступник директора Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Олександр Мельник, який повідомив, що наразі в області здійснюються планові виплати нарахованих за вересень субсидій та пільг в сумі 22 млн грн та 15 млн 900 тис грн відповідно. Крім того розпочато перепризначення субсидій на опалювальний період. Загалом перепризначені субсидії отримають 135 тис. домогосподарств області.
 
Розповів посадовець і про надання державної допомоги «Пакунок малюка», який відповідно до нового порядку видається в грошовій формі: «Станом на 9 вересня прийнято 2456 заяв на вказану виплату, наразі її призначено 1936 особам на суму 9 млн 680 тис грн. Зазначені кошти надходять одразу на рахунок отримувача».
 
Підбиваючи підсумки засідання, заступник голови облдержадміністрації Сергій Здітовецький дав низку доручень керівникам структурних підрозділів ОДА та служб області за відповідними напрямками роботи.
 
 
Повернутись