Щотижнева нарада при голові райдержадміністрації

 

     11 листопада відбулась нарада у голови райдержадміністрації Кириленко Галини Володимирівни з питань виконання доручень голови обласної державної адміністрації, районних програм та розпорядчих документів. У нараді взяли участь заступник голови райдержадміністрації, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій району.  Одним із  розглянутих питань було розвиток громадянського суспільства та залучення громадськості до формування та реалізації державної і регіональної політики.

Про стан реалізації в районі завдання Президента України щодо розвитку громадянського суспільства та залучення громадськості до формування та реалізації державної і регіональної політики інформував головний спеціаліст сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Нижник О.М., який відмітив, що органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування  здійснено ряд заходів, спрямованих на забезпечення належних умов розвитку інститутів громадянського суспільства, залучення широкої громадськості до процесів формування та реалізації державної політики.

В Оратівському районі зареєстровано 57 районних організацій політичних партій, 17 громадських організацій,  58 релігійних громад.

За активної участі представників місцевих інститутів громадянського суспільства в районі сформована Громадська рада при райдержадміністрації.

Представник громадськості сьогодні входить до складу колегії при голові райдержадміністрації.

Активно проводяться  заходи з реалізації міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд». З метою забезпечення відкритості та прозорості діяльності органів виконавчої влади, діє офіційний веб-сайт Оратівської райдержадміністрації та районної ради. Тут оприлюднюється інформація про діяльність владних структур, проекти управлінських рішень, ухвалені рішення. Найбільше затребувана громадськістю інформація рубрик «Громадська рада», «Консультації з громадськістю», «Доступ до публічної інформації», «Адміністративні послуги», «Запобігання проявам корупції», «Державні закупівлі».

Здійснюються заходи з інформування громадськості у засобах масової інформації про діяльність органів влади, приклади ефективної співпраці органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства. Діяльність громадської ради висвітлюється на веб-сайті райдержадміністрацій.

      Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від  03 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», що розпорядженням голови райдержадміністрації утворено громадську раду в складі 15 осіб. Відповідно, громадською радою затверджено план роботи на 2013 рік.

    Галина Володимирівна зазначила, що «необхідно і надалі забезпечувати взаємодію з інститутами громадянського суспільства у питаннях поширення серед населення ідеї нетерпимості до проявів корупції, забезпечувати реалізацію на регіональному рівні комплексних заходів правової освіти громадян з метою популяризації серед населення участі громадян у діяльності інститутів громадянського суспільства, а також здійснювати інформаційно-просвітницьку роботу, з метою виконання завдань Президента України щодо розвитку громадського суспільства».

 

Повернутись