Шановні українці! Дорогі земляки!

Два дні в історії України є особливими…
 
8 травня, разом з усією світовою спільнотою, ми відзначаємо День пам’яті та примирення – 74 роки тому міжнародна Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла Акт про капітуляцію нацистської Німеччини;
 
9 травня – День перемоги над Нацизмом: це своєрідна данина минулому, осучаснене вшанування наших визволителів, які боронили українську землю від нацистських загарбників.
 
До того ж, у жовтні цього року ми відзначатимемо і 75-ту річницю визволення України від нацистських загарбників у Другій світовій війні.
 
Осмислюючи причини, події та наслідки тієї страшної та жорстокої війни, людство має усвідомлювати усю глобальну трагедію планетарного значення: всі ми маємо винести черговий урок з того, що станеться, коли одна нація, її лідер та його партійні прихильники вирішують долю інших країн; коли вважають, що їхня нація має переваги над іншими, і силовим шляхом підкоряють своїй волі інші народи, країни, долі, людей…
 
У ці дні, наряду із піднесеним настроєм та урочистим подихом Перемоги наших предків над страшною нацистською навалою, кожен з нас має проаналізувати причини і наслідки страшних подій, що стали причиною початку Другої світової війни. Це довело усьому людству, наскільки тонким і незахищеним є мир на планеті, наскільки цінним, і в той же час крихким, є людське життя; наскільки важливим є його збереження в ім’я процвітання кожної нації. Наскільки страшними є наслідки кожної війни.
 
Україна, за різними підрахунками, втратила за роки Другої світової війни біля 10 мільйонів своїх співвітчизників. Це трохи більше чверті населення сучасної України. Пам’ятаймо їх, шануймо їх, як і тих, хто сьогодні боронить українську землю від своїх колишніх союзників, разом з якими 74 роки тому здолали «коричневу чуму».  
 
Цей історичний «десонанс» свідчить про те, що ніколи не можна забувати уроків історії, їх треба вивчати, досліджувати, робити висновки і розуміти, що імперію, яка прагне завойовувати інші народи неможливо вмовити дотримуватись міжнародних стандартів миру, злагоди та толерантності, поважати інтереси інших країн.
 
Завдання України і міжнародної спільноти сьогодні – не допустити повторення страшних помилок минулого, які можуть призвести до катастрофи планетарного масштабу.
 
Для збереження миру ми констатуємо: українська армія нині входить до десятки найпотужніших військових формувань світу!  Фінанси, озброєння, техніка, комунальні ресурси активно спрямовані на те, аби військові України знову набули статусу потужної армійської сили, здатної дати відсіч будь-якій загрозі російського повномасштабного вторгнення.
 
Ми ніколи не здамо своєї країни ворогу!!! І закликаємо вас, як справжніх громадян України, вірити в це, не впадати у відчай, бути певними, що здоровий глузд і наша міць переможуть!  
 
Спільними зусиллями ми зможемо очистити святу українську землю і об’єднати весь український народ навколо ідеї мирної сучасної  України!
 
 
 
Вічна пам’ять героям, полеглим за визволення світу від нацистської агресії!!!
 
Вічна пам’ять сучасникам, які віддали своє життя за волю України!!!
 
Хвала і шана ветеранам Другої світової війни!
 
Дякуємо вам за все!
 
Слава Україні!
 
 
 
Голова Вінницької обласної
 
державної адміністрації                                            Валерій КОРОВІЙ
Повернутись