Традиційний районний фестиваль «Купальські передзвони на хвилях Живої».

                 Заплітайте, верби, коси зеленаві,

                 Чепуріться, клени, перед люстром-водою.

                 Бо вже у дорозі, майже на порозі - наше свято!

                 Ой, вітре – вітрила розчиніть ласкаво

                 На прекрасних нивах сходи кучеряві.

                 Бо вже по клен-мості йде до нас у гості - наше свято!

                 Гей, тумани сиві, вийдіть із заплави,

                 В роси переливи заквітчайте трави.

                 Бо вже біля двору розсипає зорі - наше свято!

                 Наше районне купальське свято!

 Саме так  хореографічною композиція «Ой на Івана та й на Купала» у виконанні дитячого  зразкового  танцювального  колективу  «Веселкова мрія» районного Будинку культури було розпочато традиційний районний фестиваль «Купальські передзвони на хвилях Живої».  До парку культури і відпочинку ім..Т.Г.Шевченка поспішали жителі селища та гості містечка. На святкування прибули народні аматорські фольклорні колективи, провідні вокальні аматорські колективи району. На свято їх завітало  14 із різних куточків Оратівщини це і народні фольклорно-е етнографічні колективи «Кумасі» Чагівського СБК, «Джерело» Чернявського СБК, «Марічка» Животівського СБК, «Калинове гроно» Рожичнянського СБК, «Берегиня» районного краєзнавчого музею,фольклорний колектив «Скальчаночка» Скальського сільського клубу ,вокальні ансамблі із Животівки,сіл Оратів, Оратівки «Жоржини», Якимівки «Журавка», Чагова «Горличка». Гарного святкового настрою додавали народний аматорський ансамбль духових інструментів «Весільні музики» районного Будинку культури. Порадували глядачів дитячі хореографічні колективи із Балабанівки де 44 дитини учасники колективу,окрасою фестивалю був дитячий зразковий танцювальний колектив «Веселкова мрія» районного Будинку культури.

        Своїми купальськими наспівами  чарували солістки Віка Здрилюк,Віка Ходак, Марійка Сунковська та Настя Омелянчук,дует у складі Наталії Галушко та Вікторії Пшеничної.

       Традиційно творчі колективи готували свої купальські подвір»я та національні купальські страви юшку, деруни та вареники. Кожен колектив творчо презентував  їх для членів журі. Яким важкувато було визначити кращих із кращих. Найкращими подвір»ями  визначені були подвір»я народного фольклорного колективу «Берегиня» районного краєзнавчого музею, Животівського дитячого колективу та творчих колективів Чагівського будинку культури. Найсмачніші деруни приготували творчі колективи Рожичнянського сільського будинку культури, Оратівського сільського клубу та Якимівського сільського будинку культури. Серед вареників найсмачніші були приготовлені вмілими руками учасниць колективу «Берегиня» районного краєзнавчого музею, колективом «Кумасі» Чагівського будинку культури та Оратівського  сільського клубу.

          А от найсмачнішою виявилась юшка у фольклорно-етнографічного колективу «Марічка» Животівського СБК,Оратівецького сільського клубу-бібліотеки та Скальського сільського клубу.

             Всі учасники конкурсів отримали подяки та подарунки. Великим виявилось і коло із купальських віночків. Шість найкращих отримали подарунки а всі діти отримали солодощі,які були надані селищним головою Барським Ігорем Івановичем,який і привітав всіх учасників районного фестивалю «Купальські передзвони на хвилях Живої». Подарунки для  творчих колективів учасників свята були надані районним відділом культури та туризму районної державної адміністрації .Зі словами вітання до учасників звернулась начальник відділу культури і туризму ,голова журі фестивалю Заквацька О.П.

    Від свята особливу радість отримала галаслива,щаслива дітвора.Дітлахи із задоволенням водили хороводи кругом Мариноньки та купальського вогнища. Старші сиділи і споглядали купальські подвір»я та виступи творчих колективів, споглядали і раділи за дітвору, яка гралася та нишком скубла купальське деревце,а також стояли осторонь і тільки дивились на смільчаків,які перестрибували через купальське вогни ще та згадували свою молодість.Під завершення свята глядачі та учасники творчих колективів,які прибули на народне купальське гуляння,від старого до малого ламали вербу «Марену» і свято тримаючи в руках свої гілочки,щоб донести їх до своїх городів адже з давних давен повелося принести додому хоч найменшу гілочку Марени,щоб огірки родили добре,щоб в оселі водилося добро,щоб нечиста сила обминала двори.

       Знову заграв ансамбль духових інструментів «Весільні музики» хто мав бажання той танцював, інші частувались дерунами, варениками та пиріжками, а ті очищались вогнем біля купальського вогнища.

       Так і добіг до завершення купальський  святковий вечір 6 липня в ніч на купала молодь продовжувала свої гуляння. Всі отримали масу задоволення від районного фестивалю «Купальські передзвони на хвилях Живої» за що щиро дякували організаторам та учасникам творчих колективів.

 

Повернутись