Триває обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади

    У рамках відзначення в районі 18-ї річниці Дня Конституції України 27 червня в кабінеті голови райдержадміністрації відбулось засіданні круглого столу з питань обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)». Участь у засіданні взяли голова райдержадміністрації Надія Мельничук, керівник апарату райдержадміністрації Катерина Черевична, керівник виконавчого апарату районної Ради Інна Лясковська,  члени районної робочої групи, представники засобів масової інформації, представники релігійних громад УПЦ та УПЦ КП. Розпочала засідання голова районної державної адміністрації Надія Мельничук, яка зазначила, що для обговорення процесів реформування, що відбуваються в країні, та з метою широкого обговорення проектів законодавчих актів щодо запроваджених реформ розпорядженням голови райдержадміністрації утворено робочу групу з внесення пропозицій та опрацювання проектів законодавчих актів з питань впровадження реформ та децентралізації державної влади. До її складу включено керівників районної державної адміністрації, районної ради, голів селищноїі сільських рад, голову громадської ради.

     Про основні напрямки змін Конституції України на реалізацію Реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні інформувала начальник управління юстиції в Оратівському районі Людмила Волощук. Вона довела до відома присутніх, що пропозиції підготовлені на реалізацію реформи місцевого самоврядування, Концепцію якої було схвалено Урядом 1 квітня 2014 року. Необхідність таких змін обумовлена тим, що саме Конституція визначає основи системи влади, і без відповідних змін провести реформу неможливо. Основні зміни передбачають: - Запровадження трьохрівневої системи адміністративно-територіального устрою України – область, район, громада з повсюдністю місцевого самоврядування; - Передачу функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим органам рад відповідного рівня; - Розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіарності і наділення саме громад максимально широким колом повноважень; - Чітке забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування необхідними фінансовими ресурсами, в тому числі через їх участь в загальнодержавних податках; - Ліквідація державних адміністрацій і створення натомість державних представництв з тільки контрольно-наглядовими і координаційними, а не виконавчими функціями. Ключові зміни стосуються розділів ІХ, ХІ, які викладені в новій редакції. Пропонуються деякі зміни у розділи ІV, V, VI. З пропозиціями з питань впровадження реформ та децентралізації державної влади виступили усі присутні.

     Завершуючи засідання голова райдержадміністрації наголосила, що наша держава сьогодні потребує масштабних змін, що повинні проводитись в напрямку розширення прав місцевого самоврядування, балансу між усіма гілками влади, розбудови незалежної судової гілки влади та забезпечення контролю суспільства за роботою влади. Це і має основними принципами реформування Конституції. 

 

Повернутись