Урядом впроваджено нову програму соціальної підтримки найменш захищених верств населения при оплаті житлово- комунальних послуг - компенсація додаткових витрат на оплату комунальних

 

 

Постановою Кабінету Miністірв Українивід5 квітня2014 року № 83 передбачено, що ciм'ї,  у яких середньомісячний сукупний дохідза попередні шістьмісяцівне перевищував величини прожиткового мінімуму для ciм'i, матимуть право на отримання компенсаціїдодаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячоїводи у зв'язку з підвищення цін iтарифів на послуги.

Таким чином, зазначені ciм'ї не будуть платити більше, ніж платили до підвищення цін iтарифів на природний газ iтеплову енергію.

Для визначення права на компенсацію сім'я маєпорахувати свій середньомісячний дохід iпорівняти його з величиною прожиткового мінімумусім’ї

Прожитковий мінімум ciм'ї, це сума прожиткових мінімумів для кожного члена ciм'ї відповіднодо його належностідо основних сощальних iдемографічних груп населения.

Для прикладу: право на компенсацію матиме сім'ям, що складається з двох працездатних oci6 та двох дітей (одна дитина віком до6 років, а інша- від6 до 18років), якщо дохід ciм'ї не перевищує4754 грн. на місяць (Прожитковий мінімум.сім'ї= 1218 грн.*2 особи + 1286 грн. + 1032 грн.).

Для призначення компенсаціїдо органу соціального захисту населения за місцем реестраціїнеобхідно надати:

  1. Заяву.
    1. Довідку про склад зареєстрованих у житловому примщенш (будинку) oci6.
    2. Довідки   про   доходи   кожної  особи,   зареестрованої  у   житловому приміщенні(будинку).

Компенсація надаватиметься у безготівковомувигляді iщомісяця перераховуватиметься пвдприємствам, що надають комунальніпослуги.

У випадку, якщо середньомісячний сукупний дохід ВАШ0ї ciм’ї за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для ciм'ї, рекомендуємо звертатися за призначенням компенсації до органу соціального захисту населения за місцем реестрації.

Додатково інформуємо про встановленірозміри прожиткових мінімумів (з 1 січня 2014 року):

для дimeuвіком до 6років  -1032 грн.;

для dimeuвіком від  6 до 18 років-1286 грн.;

для працездатних oci6 -1218грн.;

для осіб, які  втратили працездатність - 949 грн.

Повернутись