Урядова підтримка АПК має відчутний позитивний ефект, – Глава Уряду на міжнародній агровиставці

Для України АПК надзвичайно важливий, адже в агросекторі працює близько 3 млн людей і наша країна є одним із важливих агроекспортерів світу. Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав під час ознайомлення з роботою міжнародної виставки «АГРО-2019». Це найбільша агровиставка України та Східної Європи, у якій беруть участь компанії із США, Канади, Німеччини, Польщі, Китаю, Латвії, Білорусі, Італії, Туреччини, Індії. Також 20 областей України представлені експозиціями.
 
«Україна сама себе забезпечує продуктами АПК, і ми входимо в топ-10, а за деякими позиціями Україна номер 1 у світі за експортом агропродукції», – сказав Глава Уряду.
 
Декілька років тому Уряд запровадив програми підтримки АПК, які працюють і зараз. «Уряд запровадив програму здешевлення української сільгосптехніки, за якою компенсуємо 25-45%, програму підтримки будівництва нових ферм, закладки садів, зростання поголів’я корів», – нагадав Володимир Гройсман.
 
За словами Прем’єр-міністра, урядові програми підтримки АПК мають позитивний ефект, зокрема і в збільшенні врожаю.
 
«У минулому році в Україні зібрали рекордні 70 млн тонн зернових, перед цим – 66 млн тонн. Наступне важливе завдання – переробляти агропродукцію, щоб був максимально задіяний український труд і була додана вартість», – наголосив Володимир Гройсман.
 
Зазначимо, за 4 місяці цього року український аграрний експорт зріс на 18,6% (порівняно з аналогічним періодом 2018 року). Найбільше агропродукції Україна експортує на ринок Азії, на другому місці – ринок Євросоюзу.
 
Довідково
 
У 2019 році Уряд виділяє 5,9 млрд грн на програми розвитку АПК.
 
Зокрема:
 
3,5 млрд грн – на підтримку тваринництва;
 
881,8 млн грн – на часткову компенсацію сільгосптехніки і обладнання.
 
800 млн грн – на підтримку фермерських господарств;
 
200 млн грн – на надання кредитів фермерським господарствам;
 
400 млн грн – на підтримку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними.
Повернутись