В області буде здійснено ряд перевірок закладів харчування для запобігання розповсюдження сурогатного алкоголю та гострих інфекційних захворювань

24 жовтня відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації з питань попередження розповсюдження інфекційних захворювань, в.ч. сальмонельоз, грип та запобігання реалізації в області сурогатної горілки.
 
Відкриваючи засідання перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко відмітив, що враховуючи останні події з розповсюдженням африканської чуми в сусідній з нами Хмельницькій області та отруєння людей з летальними наслідками сурогатною горілкою проведення сьогоднішнього заходу стало нагальним. 
 
«Завдання нашої комісії – приймати жорсткі рішення, що дасть можливість здійснити ряд заходів, в тому числі відповідні перевірки закладів торгівлі та побуту, для попередження розповсюдження інфекційних захворювань, а закладів харчування для недопущення продажу сурогатної горілки» - наголосив Андрій Гижко.
 
Також він відзначив, що завдяки злагодженим діям всіх структур задіяних в ТЕБ та НС вдалося попередити проникнення африканської чуми на територію нашої області, адже одразу були здійсненні певні карантинні заходи, в т.ч. дезинфікація автотранспорту на дорогах між Вінницькою та Хмельницькою областю. Андрій Гижко ще раз наголосив на тому, що заражена свинина не є небезпечною для людини, але є небезпечною для самих тварин оскільки захворівши в них піднімається температура та вони гинуть.
 
В свою чергу, начальник головного управління Держсанепідслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан в доповіді відзначив, що з початку цього року в області зареєстровано 6 випадків гострих інфекційних захворювань в наслідок яких постраждали 67 громадян. Більшість спалахів - побутові. Він також наголосив, що обласна та районні комісії мають в цьому кварталі обов’язково здійснити перевірку закладів, які організовують масові заходи, тобто ресторани та кафе. Особливо необхідно забезпечити перевірку закладів харчування, які працюють не постійно, а лише під замовлення. 
 
По завершенню засідання перший заступник голови облдержадміністрації дав відповідні доручення, а комісією було прийняте відповідне рішення. 
 
Повернутись