Валерій Коровій: Ми повинні зупинити процес відтоку кваліфікованих кадрів, який спостерігається на третинному рівні охорони здоров’я, забезпечивши підвищення зарплати медикам в межах 30%

Як повідомив голова облдержадміністрації, цьогоріч на зарплату працівникам охорони здоров’я було виділено додатково понад 60 мільйонів гривень.  Таке рішення ухвалили депутати Вінницької обласної Ради на черговій сесій.
 
«Ці кошти могли бути спрямовані на щось інше, – зазначив голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, – але ми помітили значну диспропорцію у зарплаті лікарів, які працюють на різних ланках охорони здоров’я. Медична реформа, яка сьогодні активно впроваджується, призвела до того, що лікар первинної ланки отримує заплату в розмірі 16 тисяч гривень, а, до прикладу, хірург лікарні імені Миколи Пирогова –  6-7 тисяч гривень зарплати. Такий стан справ зумовлює процес відтоку працівників медичної галузі, і не тільки закордон, а й в приватну медицину. Тому ми пішли двома шляхами. Перший – це надання повноважень лікарняним закладам. Вони перетворюються в некомерційні комунальні підприємства, щоб дати можливість керівництву лікарні самостійно визначати рівень доплат і  спрямування фінансових ресурсів. Це важливий процес надання автономності.  Другий шлях – ми хочемо підвищити зарплату в лікарняних закладах третього рівня -  у межах 30%. Ці значні фінансові ресурси необхідно виділити, аби знизити відтік кадрів і стабілізувати процес», - зазначив голова облдержадміністрації.
 
Як повідомив керівник регіону, реформа «третинки» розпочнеться з 1 січня 2020 року.
 
«Ми повинні створити стимул для розвитку медицини. Ведеться активна робота в цьому напрямку, зокрема, закуповується сучасне медичне обладнання коштом державного бюджету», – наголосив Валерій Коровій. 
 
 
 
 
Повернутись