ВІДБУВСЯ УРОЧИСТИЙ ЗАХІД З НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

  Сьогодні, 21 січня за участі голови районної державної адміністрації Олега Чугункіна, першого заступника голови районної державної адміністрації Василя Поліщука, заступника голови райдержадміністрації Людмили Волощук, керівника апарату райдержадміністрації Інни Лясковської,  голови районної Ради Галини Лошак, Оратівського селищного голови Ігоря Барського керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, виконавчого апарату районної ради, представників громадськості,  сільських голів  відбувся урочистий захід з нагоди відзначення Дня Соборності України та 100-річчя Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки  «Величний День Злуки», який проходив в районному Будинку культури.
  День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.
  Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об'єднання України завершився 22 січня 1919 року. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.
Під час виступу Олег Чугункін  зазначив, що відзначення Дня Соборності України, вшанування борців за незалежність – моральний обов'язок кожного українця: «Цей день – глибинний слід в історичній пам'яті нашого народу. До незалежності наша держава йшла довгим, тяжким та жертовним шляхом. Це століття боротьби славних предків. День Соборності нагадує нам про найсвятіші духовні цінності, про те, що наша держава – соборна, унітарна! Нажаль, сьогодні Україна знову переживає нелегкі часи. Мабуть, кожен з нас мріє про те, аби прийшов мир на нашу рідну землю. Ми свято віримо, що так і буде».
     Представники районної влади вручили грамоти райдержадміністрації та районної Ради  представникам трудових колективів району та учасникам АТО.
 По завершенню урочистої частини відбувся святковий концерт підготовлений працівниками Будинку культури, самодіяльних колективів району, а також дитячих колективів.
 
 
Повернутись