Відкриття персональної виставки нашого земляка Сергія Бугая

  12 лютого 2018 року в Оратівському районному краєзнавчому музеї відбулося відкриття персональної виставки майстра петриківського та подільського  розписів, провідного методиста Вінницького обласного центру народної творчості, збирача старожитностей  нашого земляка – Бугая Сергія Олександровича. Дана виставка  експонувалася в Вінницькому обласному центрі народної творчості наприкінці 2017 року та справила  сильне враження на творчу спільноту Вінниччини.
   Виставка «Із глибини віків… до наших днів» налічує  216 експонатів. Це  петриківський  та подільський стіновий розписи, це і старовинні жіночі строї (костюми) з с.Човновиця, це жіночі старовинні прикраси та відтворені за зразками сучасні прикраси та віночки. Також на виставці представлено багато тканих виробів та глиняного посуду, що їх збирає  та з яких черпає натхнення майстер. Чільне місце на даній виставці займають ікони, які написані Сергієм Олександровичем. 
  На цю знакову подію в культурному просторі нашого району завітали  Голова районної Ради Лошак Г.В. з колективом, працівники різних установ селища, багаточисельна делегація з рідного села Човновиця  та родина майстра. 
   Цією виставкою Бугай Сергій хотів об'єднати минуле та сьогодення, показати  отой нерозривний  та незримий  зв'язок між поколіннями.
Ніби в продовження цієї ідеє перед присутніми виступила учениця дитячої музичної школи Любов Шіпілюк, яка виконала сучасну українську пісню «Тримай мене міцно» у супроводі бандури.
   А так, як відкриття виставки припало на свято «Колодія» то народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Кумасі» Чагівського сільського будинку культури  представив усім присутнім  обряд «чіпляння колодки».
 
Повернутись