Відзначення 73-ї річниці вигнання нацистів з України

  Сьогодні, 27 жовтня 2017 року з нагоди відзначення 73-ї річниці вигнання нацистів з України та 80-тих роковини масових розстрілів української інтелігенції в урочищі Сандармох, у селищі  Оратів відбулася урочиста хода та покладання квітів до меморіального комплексу загиблим воїнам та Матері-вдові.
  У церемонії взяли участь керівник апарату  райдержадміністрації  Катерина Черевична, керуюча справами виконавчого апарату  районної Ради Інна Лясковська, голова районної ветеранської організації Ніна Бикова, представники трудових колективів, громадськість та молодь селища. Хвилиною мовчання вшановано пам'ять воїнів-визволителів та всіх полеглих у роки Другої Світової війни. Війна скінчилася далекого 1945 року, але час не зміг зменшити болю. Ми будемо пам’ятати тих, хто ніколи не повернеться. Їхній подвиг назавжди залишиться у наших серцях.
     27 жовтня, в урочищі Сандармох 1937 року тут розстріляно 1111 осіб, серед яких 170 українців. Це – письменники, вчені, актори. Серед убитих – священик з Ватикану, який збирав дані про порушення прав людини в Радянському Союзі, видатні майстри культури, вчені, військові, державні діячі, священнослужителі з країн, окупованих СРСР, 198 осіб – вихідці з України, зокрема митці Лесь Курбас, Микола Куліш, Микола Зеров, Марко Вороний, Валер’ян Підмогильний, професори-історики Олександр Бадан-Яворенко, Сергій Грушевський, Володимир Чехівський, письменник та міністр освіти УНР Антін Крушельницький. Жертвами НКВС були переважно спецпоселенці та в’язні з Біломорсько-Балтійського каналу і Соловецьких таборів системи ГУЛАГ СРСР, а також жителі навколишніх сіл.
 
 
 
Повернутись