Відзначення Дня Скорботи

 

     Однією з найбільш трагічних дат в історії нашого народу є день початку Великої Вітчизняної війни – 22 червня 1941 року. Відповідно до Указу Президента України щорічно 22 червня відзначається День скорботи і вшанування жертв війни в Україні.

     22 червня на будівлях органів державної влади, місцевого самоврядування буде приспущено Державний Прапор України з чорною стрічкою.

      В населених пунктах району відбуваються мітинги-реквієми, покладання квітів до пам’ятних місць. В скорботних заходах беруть участь керівники органів державної влади, місцевого самоврядування, представники трудових колективів, громадськості, учнівської молоді.

     Напередодні відзначення Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни 20 червня у селищі Оратів відбувся мітинг - реквієм біля пам’ятника загиблим воїнам. У заході взяли участь голова райдержадміністрації Надія Мельничук, голова районної ради Анатолій Опалюк, селищний  голова Ігор Барський,  керівники та працівники підприємств, організацій району.

     З кожним роком серед нас залишається все менше і менше учасників і свідків тих подій. Але ми їх пам'ятаємо і не маємо права забувати адже в ім'я Батьківщини вони віддали найдорожче - життя. Бо поки живе пам'ять - живе людина.

     Присутні вшанували пам'ять усіх, хто поліг на полі бою, загинув у фашистських концтаборах, помер від важких ран у роки Великої війни хвилиною мовчання та поклали вінки, корзини квітів до пам’ятника загиблим воїнам.

Повернутись