Вінниччина – подорож за враженнями

Цього року, у зв’язку з пандемією коронавірусу та закритими кордонами багатьох країн, можливості міжнародного туризму для українців дещо обмежені. Але це дає чудовий шанс більше дізнатися про наш край та підтримати ініціативу Президента України проєкт #МандруйУкраїною̆
 
З метою пожвавлення внутрішнього туризму в Україні та популяризації маршрутів і локацій для якісного відпочинку триває рекламний інформаційний тур, ініційований Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької обласної державної адміністрації спільно з Департаментом маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради в рамках виконання програми розвитку туризму Вінницької області.
 
Сьогодні ж учасники інформаційно-ознайомчого прес-туру Вінниччиною відвідали архітектурно-парковий комплекс «Маєток Грохольських-Можайських» і Музей історії авіації та космонавтики України, що розташовано в с.Вороновиця. До слова, споруджено палац у другій половині XVIII століття польським магнатом Франциском Грохольським, а навколо садиби закладено парк, адже у той період це було невід’ємною частиною палацових комплексів.
 
Ще однією цікавинкою, яку сьогодні відвідали учасники прес-туру, став палац та парк княгині М. Щербатової у місті Немирів, який споруджено наприкінці XIX-поч. ХХ ст. Споруда являє собою двоповерховий палац в неокласичному стилі, де наразі розташовано санаторій.
 
Відвідали сьогодні і залишки унікального млинарського комплексу в селі Сокілець Немирівського району, який об’єднує споруди вальцьового млина, крупорушки, складу, гранітної дамби, гідроелектростанції, додаткових господарських будівель. Млин будувався з 1894 по 1898 рр. в лівобережній заплаві Південного Бугу німецьким архітектором за наказом тогочасного власника сіл Сокілець та Печера, польського графа Костянтина Потоцького та діяв до пожежі, яка сталася у 1992 р.
 
Цікавою для учасників прес-туру стала церква Різдва Пресвятої Богородиці в селі Печера Тульчинського району, що зведена у 1764 році в стилі подільської школи народної архітектури. Вона побудована по козацькому типу без жодного цвяха і розташована на крутому правому березі Південного Бугу з надзвичайно мальовничими краєвидами. Поруч із церквою знаходиться дзвіниця, побудована у 1865 році та реставрована у 2005 році.
 
Однією із найвідоміших «сімейних» культових споруд на Вінниччині, яку цього дня відвідали тревелблогери та представники туристичних компаній, є костел Потоцьких у селі Печера. Проект будівлі належить відомому архітектору Владиславу Городецькому (авторові київського Будинку з химерами). Костел водночас є мавзолеєм, де покояться душі померлих зі знатного роду. На замовлення Костянтина і Янини Потоцьких усипальницю було спроектовано у формі латинського хреста в стилі романського модерну. Біля костелу розташований парк, який закладений близько 300 років тому.
 
Завершальними об’єктами, з якими сьогодні ознайомились в рамках промотуру, стали палац і парк Потоцьких («Подільський Версаль»), «Леонтович Арт-Квартал» та Кафедральний Собор Свято-Різдва Христова в м.Тульчин.
 
Палац і парк Потоцьких збудовано у другій половині XVIII ст. за проектом французького архітектора Жозефа Лякруа у стилі класицизму.
«Леонтович Арт-Квартал» - це культурний стартап, проект, що переміг у конкурсі Мінкульту «Малі міста – великі враження». Його спільно реалізовували Тульчинська ОТГ та ГО «Лабораторія актуальної творчості», й у результаті створено 8 об’єктів монументального стінопису, - муралів на музичну тематику, які прикрасили будівлі міста. Найбільший із них – на стіні будинку культури в парку Леонтовича, де зображено фасад міланського оперного театру La Scala.
 
Що ж до Кафедрального Собору Свято-Різдва Христова, то будувався він на кошти графа Станіслава Потоцького в 1786-1817 роках як католицька домініканська церква з чернечими келіями. Будували його англійські архітектори і нагадувати він повинен був (за місцевою легендою) собор Св. Петра в Римі в мініатюрі.
 
За результатами поїздки учасники мають можливість визначити потенційно привабливі для туристів об’єкти, адже було оглянуто заклади розміщення і місця активного відпочинку, історичні пам’ятки. Крім того, дані об’єкти будуть рекомендовані туристичним операторам для включення до нових туристичних маршрутів Вінниччиною та Україною.
 
Повернутись