Встановлені імена загиблих

  9 травня  з нагоди 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на узліссі біля села Оратівка урочисто відкрито та освячено меморіальну плиту з прізвищами 38 загиблих воїнів. У граніті золотими літерами викарбувані прізвища полеглих за  Україну уродженців України, Росії, Татарстану загиблих в далекому 1944 році.
  У заході взяли участь: голова Оратівської райдержадміністрації Олег Чугункін,  Оратівський селищний голова Ігор Барський, в.о. старости с.Оратівка Надія Багінська, родини загиблих, мешканці селища Оратів та Оратівка.
    Село Оратівка, невелике поселення в Оратівській селищній об’єднаній територіальній громаді. У 1944 році тут точились запеклі бої. Воїни 836 полку 240 Дніпровсько-Київської дивізії визволяли цей населений пункт від німецько-фашистських загарбників. 172 солдатів та офіцерів,  серед яких – 35 невідомих  загинули і їх останки поховані у братській  могилі в селі. Але були ще поодинокі поховання із невідомими солдатами. До цього часу у селі живуть люди, які ще дітьми допомагали дорослим збирати останки загиблих в полі. Їх похоронили на окраїні лісу. Із того часу і до тепер жителі   села дбають про цю могилу.  Кісьора Дмитро Захарович один із них, він  добре пам’ятає ті часи бо й сам разом із сельчанами брав участь у похованні воїнів  і до цього часу доглядає за цією могилою. Вона  впорядкована, обсаджена берізками, квітами.  Дещо раніше на ній був встановлений пам’ятник  невідомому солдату. Але завдяки пошукам жителя смт Оратів Ханаса О. М. 38 імен солдатів та офіцерів вдалось встановити. Тепер на меморіальній  плиті викарбувані їх імена.                                         
   Цього дня до могили свої рідних - рядових Бондаренка Дмитра Іларіоновича та Литвина Юхима Харитоновича приїхали онуки та правнуки із Харківської, Київської, Черкаської областей. Вони тут вперше, бо до цього часу не знали де поховані їх батьки, діди чи прадіди.
    Букети квітів від жителів громади були  покладені до пам’ятного знаку загиблим.
    Під час відкриття відбувся заупокійний молебень та освячення, який провели настоятель  УПЦ КП о.Діонісій та благочинний УПЦ о.Димитрій.
   Дійство супроводжувалось виступами Г.Демянчук, гурту «Оратаї», «Жоржина».     
     Благодійну допомогу при спорудженні меморіальної плити надали С.М. Волкотруб, І.П.Демянчук, М.І.Харицький та Д.З. Кісьора.
 
   З ініціативи мешканця села, журналіста Дмитра Кісьори, на цьому священному місці у 2007 році встановлено гранітний обеліск з надписом “Усім полеглим за Вітчизну. Ми вас не забули”. Тоді ж на його відкритті були присутні ветерани, побратими полеглих Марат Григор’єв з Києва і Віктор Литвин з Краснодара.
 
 
 
Повернутись