Я для тебе горів, український народе

   Саме під такою назвою 5 лютого в читальній залі Оратівської Центральної районної бібліотеки було презентовано книжково-ілюстративну виставку, присвячену 80-річчю від дня народження Василя Андрійовича Симоненка.
   Василь Симоненко… Його життя можна порівняти зі спалахом блискавки
(воно таке ж яскраве і коротке). Проте ім’я поета відоме не лише в Україні, а й за її межами. Непересічна особистість, душевна людина, майстер поетичного слова – таким його запам’ятали всі. По-юначому щиро повіривши в торжество правди і свободи за часів «хрущовської відлиги», Василь Симоненко не ввійшов, а вітром увірвався в царину красного письменства. Уже перші Симоненкові поезії засвідчили: в українській літературі з’явився самобутній і зрілий майстер. 
   Презентована книжкова виставка мала за мету відкрити для присутніх глибини і новаторство творчості поета, осяяні красою мистецької душі.
   Жоден лірик не зміг так висловити свої почуття, злити воєдино священні для кожної людини поняття: мати і Батьківщина, як це зумів Василь Симоненко. Любові до Батьківщини не можна навчитись, але силу власного патріотизму можна визначити,читаючи поезію Василя Симоненка. Сьогодні, в такий нелегкий для України час, по словах поета ми звіряємо свої вчинки. Адже Симоненкова доля і поезія – це слово правди, приклад патріотизму і любові до України, просто варто його перечитати.
 
 
Повернутись