Як отримати дублікат техпаспорта

  Протягом життя людина може потрапити в неприємну ситуацію, з крадіжкою техпаспорта або несподівано виявити його відсутність І тоді виникають закономірні питання: Як отримати дублікат техпаспорта? Які документи для цього необхідні?   Які є особливості?
  Почнемо з необхідності звертатися із заявою в національну поліцію. У разі, якщо реєстраційний документ був загублений власником при невідомих (загубився) або відомих (випав, потонув, зламався, згорів, відібраний дружиною) обставин, звертатися в поліцію немає необхідності. Ви даремно витратите сили і час. Шукати його ніхто не буде, і на термін видачі або вартість отримання дубліката це ніяк не вплине. Інформація про втрату буде внесена сервісним центром у відповідну базу при видачі дубліката. Якщо ж техпаспорт був викрадений в результаті крадіжки (з машини, житла, кишені), насильницьких дій (грабежу, розбою) або шахрайським шляхом, то перед зверненням за дублікатом відповідну заяву обов'язково слід подавати до найближчого відділення поліції. При цьому, інформація про вчинений злочин буде внесена до єдиного реєстру досудових розслідувань, що в подальшому може дати можливість розкрити цей та інші злочини.
 Для отримання дубліката техпаспорта можна звертатися в будь-який сервісний центр МВС, незалежно від місця реєстрації транспортного засобу або проживання власника. При цьому, необхідно буде здійснити наступні дії і надати такі документи:
документ,що засвідчує особу власника (або його законного представника). Як правило це паспорт, плюс доручення за наявності (завіряти її копію не потрібно);
ідентифікаційний код платника податків;
подати письмове пояснення із зазначенням реєстраційних даних авто, дати і обставин втрати. У разі крадіжки, прикласти до нього виписку з ЕРДР.
пройти огляд експертом МВС і співробітником сервісного центру. До 2016 року дублікат техпаспорта видавався без огляду. Зміни в законодавстві викликали невдоволення автовласників.   Норма була змінена у зв'язку з численними випадками створення «двійників» і здійснення шахрайських дій;
пройти передбачені перевірки на відсутність обмежень і скасування довіреності (в разі отримання дубліката представником власника);
здати комплект номерів (при невідповідності його чинному ДСТУ) для заміни на новий;
оплатити послуги в установленому розмірі;
Звертаю увагу, що отримувати копію облікової картки або надавати будь-які додаткові документи необхідності немає. Тимчасовий талон при втраті так само вже не видається.
 Які ж можуть виникнути нюанси ? Перший і основний - це нещаслива довіреність. У ній може елементарно бути не прописано право отримувати дублікат. Другий, і найпоширеніший, це наявність обмежень або неможливість провести перевірку на їх відсутність в короткі терміни. Така ситуація може скластися у разі звернення для отримання дубліката не за адресою реєстрації транспорту. І третє - це можлива відсутність потрібної Вам продукції (номерних знаків), при необхідності їх заміни.
 Якщо Вам підкинуть чи запропонують повернути техпаспорт за винагороду після отримання дубліката, сміливо його викидайте і не погоджуйтесь на пропозиції вимагачів . Знайдені свідоцтва вважаються недійсними і підлягають знищенню.
 
 
Повернутись