Як запобігти захворюванню на грип

Щороку вірусними захворюваннями хворіє до 20% населення, а в періоди великих епідемій – пандемій до 70-80%.  За даними ВООЗ щорічно в світі хворіє грипом кожна 3-5 дитина і 5-10 дорослих.
Найбільш ефективним заходом профілактики грипу на сьогодні є вакцинація. З метою попередження  захворювання грипом та гострих респіраторних захворювань (ГРВІ) необхідно дотримуватись деяких правил:
- У період епідемії грипу та ГРВІ не рекомендується відвідувати масові заходи;
- в громадських місцях користуватися засобами індивідуального захисту органів дихання – масками;
- необхідно уникати стосунків з особами, які мають признаки захворювання  ГРВІ ( нежить, чихання, кашель, підвищена температура тіла);
- зміцнити імунну систему допоможе повноцінний сон, «здорова» їжа, заняття фізкультурою, перебування на свіжому повітрі.
При перебуванні на вулиці необхідно одягатися відповідно до  погодних умов, щоб уникнути переохолодження чи перегрівання. Особливо це стосується дітей, яких  деякі батьки люблять одягати понад міру.
Старайтесь уникати перевтомлень та стресових ситуацій.
При погіршенні самопочуття та проявах хвороби необхідно звернутися за медичною допомогою, а не займатися самолікуванням. Дотримання режиму, призначеного лікарем, зниження навантажень на організм допоможе зменшити ризик ускладнень.
Хворого потрібно розташувати в окрему кімнату, проводити вологе прибирання та провітрювання. Після догляду за хворим, після роботи потрібно добре помити руки та обличчя з милом. Батьки не повинні хвору дитину відправляти до  дитячого садка чи школи. Це  небезпечно не тільки для хворого, який може отримати ускладнення, порушуючи ліжковий режим, але і для інших дітей,  контактуючих з хворим. Не потрібно забувати, що не має такого захворювання як застуда.
Гостре респіраторне захворювання викликається  вірусом, який небезпечний для  оточуючих. Хворим потрібно дотримуватись запобіжних заходів при кашлі (зберігати дистанцію, закрити рот при кашлі та чиханні разовими серветками або носовим платком). Противірусні препарат потрібно приймати за призначенням лікарів. В першу чергу, не потрібно займатися самолікуванням. Необхідно звертатися до спеціалістів і в жодному разі не переносити інфекцію на ногах! Це небезпечно не тільки для  хворого, бо для оточуючих є джерелом розповсюдження вірусу серед людей.
Бережіть своє здоров’я,  прислуховуйтесь до порад лікарів, виконуйте їх рекомендації і  тоді грип вам не страшний. Будьте здорові!
Повернутись