Замість дорогого природного газу – якісне та доступне тепло від сухих дров!

Лісівники області пропонують населенню та закладам соціальної сфери уже сьогодні придбати за помірними цінами якісну суху дров’яну сировину, при бажанні – колоті дрова з доставкою - для економії бюджету та підтримки вітчизняного виробництва!
Ще із шкільної парти дітей вчать, що ліс – це е лише відпочинок на природі, а й можливість отримати папір, ліки, екологічні меблі і елементи конструкції будинку. А ще важливим чинником, особливо для мешканців сільської місцевості, є отримання джерела енергії завдяки дровам.
На сьогодні це і економічно дешевший вид енергії (майже у 2,5 рази порівняно з опалюванням природним газом), і енергетична незалежність. Тим більше, що все доступнішим і для закладів соціальної сфери, і для населення, стає встановлення твердопаливних котлів (піролізних).
Такий приклад власне показують держлісгоспи області. Адже котельні всіх держпідприємств Вінницького ОУЛМГ облаштовані піролізними котлами з тривалим терміном горіння і високим коефіцієнтом тепловіддачі. Таким чином використання газу підприємствами зведено до мінімуму. 
З метою економії газу багато жителів області перейшли на опалення дровами. Слід пам’ятати, що для більш ефективної роботи таких котлів необхідні саме сухі дрова. А ще коефіцієнт тепловіддачі сухих дров збільшується на 20%. Тому так важливо дрова заготовити саме зараз і підсушити їх до початку опалювального сезону. Всі держлісгоспи створили пункти для складування дров паливних, де проводиться їх природне підсушування.
Державні підприємства «Вінницький лісгосп», «Жмеринський лісгосп», «Тульчинське ЛМГ», “Бершадський лісгосп” мають дровокольні верстати. Тому мешканці адміністративних районів зони діяльності цих лісгоспів мають можливість придбати уже колоті дрова.
З початку 2019 року (станом на 21 червня) держпідприємствами лісового господарства Вінниччини реалізовано на енергоринок області майже 80 тисяч кубометрів дров’яної деревини. І цей показник дещо перевищує реалізацію у попередньому році. Населенню реалізовано 37,5 тис. кубометрів, закладам освіти - 10,3 тис. кубометрів, іншим закладам соціальної сфери, підприємствам і споживачам – приблизно 29 тис. кбм.
Найбільші об’єми дров реалізували ДП «Тульчинське ЛМГ» (11,4 тис. кбм), Бершадський лісгосп (майже 11 тис. кбм), Вінницький лісгосп (9,9 тис. кбм.). Підприємства беруть участь у багатьох тендерах для забезпечення опалення у закладах освіти, охорони здоров’я. Приміром, у Тульчинському ЛМГ, що на сьогодні є лідером у реалізації паливних дров, стверджують, що особливо багато закладів освіти, медичних закладів району останнім часом встановлюють твердопаливні котли і відмовляються від опалення природним газом. Реалізація дров паливних має проводитись саме у весняно-літній період, переконує головний інженер підприємства Роман Макодзьоба. Адже власники твердопаливних котлів переконалися, що спалювання сирих дров неефективне. До того ж, у цей період сприятливі погодні умови для заїзду будь-якого транспортного засобу на ділянку лісового масиву.
А ще лісівники області нагадують, що є пільгові категорії населення (малозабезпечені сім’ї, учасники АТО та ООС, пенсіонери, люди з інвалідністю), яким теж рекомендують запастись дровами уже сьогодні.
Держлісгоспи роблять все від них залежне, щоб максимально забезпечити споживачів дровами. Об’єм дров’яної деревини навіть у високопродуктивних листяних насадженнях складає не менше 66%. Тому при лісозаготівлях є досить значний обсяг дров’яної деревини – щорічно близько 295 тис. кбм. З них приблизно 146 тис. кбм – непромислового використання, 150 тис. кбм, що використовуються для виробництва меблевої плити, піролізу, гідролізу тощо.
 
Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
 
Повернутись